Serie A: a Napoli győzött és beérte a Milant a tabella élén

P. K.P. K.
2022.02.27. 22:56
Lorenzo Insigne góljával szerezte meg először a vezetést a Napoli (Fotó: AFP)
Az olasz Serie A 27. fordulójában a Napoli remek mérkőzésen, Fabián Ruiz 94. percben szerzett góljával 2–1-re győzött a Lazio vendégeként, ezzel pontszámban utolérte a forduló előtt listavezető AC Milant.

A Serie A vasárnap esti rangadója, a Lazio–Napoli mérkőzés mindkét csapat számára jelentős téttel bírt. A helyzet úgy állt, hogy a bajnokságban hét meccse veretlen, viszont a legutóbbi két alkalommal egyaránt 1–1-es döntetlent játszó nápolyiak ugyanis egy győzelemmel beérik pontszámban a listavezető AC Milant, az öt bajnoki óta veretlen Lazio pedig egy sikerrel rögtön két helyet ugorva, a 7.-ről az 5. pozícióba lép előre a tabellán. Ráadásul hét közben mindkét csapat búcsút intett az Európa-ligának (a Napoli a Barcelonával, a Lazio a Portóval szemben), ami növelhette a bizonyítási vágyat.

Ennek megfelelően mindkét gárda nagy lendülettel kezdte a meccset, húsz perc alatt mindegyiküknek volt helyzete, a hazaiaknak három is, Ciro Immobile első lövését például már az első percben védenie kellett David Ospinának. Ám az első félidőben nem született gól, pedig a több lövéssel próbálkozó hazaiaknak a 41. percben is megvolt a lehetőségük, akkor Szergej Milinkovics-Szavics kísérletét hárította a Napoli kapuvédője.

A Lazio a második félidő elején is kihagyott egy lehetőséget Felipe Anderson révén, és ahogy az ilyenkor lenni szokott, büntetett a Napoli!

A hét közben a Barcelona ellen 11-esből eredményes, az idény végén az amerikai MLS-be szerződő Lorenzo Insigne ezúttal egy eladott hazai labdát követően 20 méterről lőtt nagy erővel a bal alsóba a 62. percben. 0–1

A Laziónak ezután is megvolt a helyzete, ám úgy tűnt, Ospinán ezen a napon nem lehet kifogni. A 88. percben aztán egy oldalsó szabadrúgást röviden fejeltek ki a vendégek, Pedro pedig kapásból, 19 méterről lőtt. Ospina ebbe is beleért, de a labda a jobb alsó sarokban kötött ki. 1–1

Ezzel azonban még nem volt vége, ugyanis Insigne legurításából a 94. percben Fabián Ruiz is kilőtte húsz méterről az alsó sarkot, így pedig 2–1-re nyert a Napoli és pontszámban beérte a tabellán a forduló előtt listavezető AC Milant.

OLASZ SERIE A
27. FORDULÓ
Lazio–Napoli 1–2
(Pedro 88., ill. Insigne, 62., Fabián Ruiz 90+4.)

KORÁBBAN

Spezia–AS Roma 0–1
(T. Abraham 90+9.– 11-esből)
Torino–Cagliari 1–2
(Belotti 54., ill. Bellanova 21., Deiola 62.)
Verona–Venezia 3–1 (G. Simeone 54., 63., 89., ill. Okereke 81.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Salernitana–Bologna 1–1 (Zortea 72., ill. Arnautovic 43.)
Empoli–Juventus 2–3 (Zurkowski 40., La Mantia 76., ill. Kean 32., Vlahovics 45+2., 66.)
Sassuolo–Fiorentina 2–1
(H. Traoré 18., Defrel 90+4., ill. Cabral 88.)