Serie A: hét perc leforgása alatt, 2–0-ról bukott el a Napoli

2022.04.24. 17:04
Pinamonti lett az Empoli nyerőembere (Fotó: Getty Images)
A Napoli alighanem kiszállt az olasz bajnoki címét folyó versenyfutásból, miután ritkán látható összeomlást bemutatva, a 80. percben még 2–0-ra vezetve 3–2-re kikapott Empoliban a Serie A 34. fordulójában. A meccs hőse furcsa mód egy Inter-játékos lett: a bajnoki címvédő által kölcsönadott Andrea Pinamonti a 83. percben egyenlített, a 87. percben pedig a győztes gólt is megszerezte. Ezzel párhuzamosan az Udinese Bolognában játszott 2–2-es döntetlent. A Genoa a kiesés elkerüléséért folytatott küzdelem szempontjából fontos sikert aratott a Cagliari ellen.

A Napoli sorozatban a harmadik bajnokiján maradt nyeretlen – az Empoli otthonában ráadásul pont nélkül is maradt. Luciano Spalletti együttese magabiztosan kezdett, ám hiába dolgozott ki csaknem tucatnyi gólszerzési lehetőséget, csupán egyszer találta el a hazai kaput az első félidőben. Igaz, Dries Mertens közeli lövése egyből gólt is ért (0–1).

A második félidő elején Lorenzo Insigne villant, megduplázva a vendégfórt (0–2), csakhogy ezt követően túlságosan is átadta a területet az Empolinak. A nyomás egyre csak fokozódott Alex Meret kapuján, mígnem a 80. percben egy kipattanóból Liam Henderson szépíteni tudott (1–2). Három perccel később már egál állt az eredményjelzőn, Meret bizonytalanságát kihasználva Andrea Pinamonti egyenlített, sőt a 87. percben a győztes gólt is megszerezte a házigazdának (3–2).

A Genoa a 89. percben született góllal húzta be a három pontot a Cagliari ellen (1–0), ezzel három pontra megközelítette a jelenleg 17. helyen, azaz még épp benn maradást érő pozícióban álló ellenfelét.

OLASZ SERIE A
34. FORDULÓ

Bologna–Udinese 2–2
(Hickey 6., Sansone 59., ill. Udogie 25., Success 46.)
Empoli–Napoli 3–2 (L. Henderson 80., Pinamonti 83., 87., ill. Mertens 44., L. Insigne 53.)
Genoa–Cagliari 1–0
(Badelj 89.)
Később
20.45:
Lazio–Milan (Tv: Sport1)
KORÁBBAN
Salernitana–Fiorentina 2–1 (Djuric 9., Bonazzoli 79., ill. Saponara 64.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK

Internazionale–Roma 3–1 (Dumfries 20., Brozovic 40., L. Martínez 52., ill. Mhitarjan 85.)
Verona–Sampdoria 1–1 (Caputo 44., ill. Caprari 78.)

Venezia–Atalanta 1–3 (Crnigoj 80., ill. Pasalic 44., Zapata 47., Muriel 63.)
Torino–Spezia 2–1 (Lukics 4., 69. – az elsőt 11-esből, ill. Manaj 97. – 11-esből)