Serie A: a Milan és a Sampdoria is 2–1-es győzelemmel kezdte 2023-at

B. D. K.B. D. K.
2023.01.04. 14:42
Idegenben nyert a Milan (Fotó: Getty Images)
Az AC Milan a Salernitanát, a Sampdoria a Sassuolót győzte le 2–1-re idegenben az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 16 fordulójában.

A Milan már a 10. percben megszerezte a vezetést. Sandro Tonali ugratta ki Rafael Leaót, aki a rossz ütemben kimozduló Guillermo Ochoa mellett elvitte a labdát, majd kissé éles szögből a kapuba gurított (VIDEÓ ITT!) (0–1).

Öt perccel később az első találatnál gólpasszt jegyző Tonali is beköszönt. Az első lövését még védte a mexikói kapus, a másodiknál azonban már ő is tehetetlen volt (VIDEÓ ITT!) (0–2).

Jóval több helyzete volt a Milannak, viszont a hajrában, az egyetlen kaput eltaláló lövéséből szépített a Salernitana, Federico Bonazzoli volt eredményes (VIDEÓ ITT!) (1–2).

Az utolsó percek így izgalmasak voltak, de újabb gól már nem született. Győzelemmel kezdte tehát az évet Stefano Pioli együttese.

Gyönyörű góllal szerezte meg a vezetést a Sampdoria a Sassuolo ellen. A 25. percben egy sarkrúgás után Manolo Gabbiadini háttal a kapunak juttatta a labdát a kapuba (VIDEÓ ITT!) (0–1).

Három perccel később a vendégek második találata is megszületett, Tommaso Augello elemi erővel lőtte ki a bal alsó sarkot (VIDEÓ ITT!) (0–2).

A 64. percből jegyezhettük fel a Sassuolo szépítését, Domenico Berardi értékesített egy büntetőt (VIDEÓ ITT) (1–2).

Mivel újabb gól már nem esett, ez az összecsapás is 2–1-es vendégsikert hozott.

OLASZ SERIE A
16. FORDULÓ
Salernitana–Milan 1–2
(Bonazzoli 83., ill. Leao 10., Tonali 15.)
Sassuolo–Sampdoria 1–2 (Berardi 64. – 11-esből, ill. Gabbiadini 25., Augello 28.)