Serie A: Higuaínt elvesztette, a meccset a 97. percben megnyerte a Milan

2018.11.04. 22:35
Higuaín megsérült a Juventus elleni mérkőzés előtt (Fotó: AFP)
A Milan a 97. percben szerzett Romagnoli-góllal 1–0-ra nyert az Udinese otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 11. fordulójában. Ennek ellenére sem lehet felhőtlen a milánói öröm: a 35. percben le kellett cserélni Gonzalo Higuaínt, aki így könnyen lehet, hogy lemarad a jövő heti, Juventus elleni csúcsrangadóról.

Tizenegy forduló alatt harmadszor esett meg a Milannal, hogy az első félidőben nem szerzett gólt, az előző két alkalom a Cagliari és az Inter ellen történt meg Gennaro Gattuso együttesével. Az olasz tréner ráadásul nem csak emiatt aggódhatott: a 35. percben ugyanis le kellett cserélje a megsérült Gonzalo Higuaínt.

Sokáig úgy tűnt, a Milan a második félidőben is gólképtelen marad, ám a 95. percben jött az udinei Bram Nuytinck kiállítása, majd bő egy perccel később egy kapitális védelmi hiba a hazaiaktól. A végletekig kijátszott akció végén pedig a vendégcsapat kapitánya, Alessio Romagnoli megszerezte a mérkőzés egyetlen – milánói szempontból három pontot érő – találatát (0–1).

OLASZ SERIE A
11. FORDULÓ
Udinese–AC Milan 0–1 (Romagnoli 97.)

KORÁBBAN
Bologna–Atalanta 1–2 (I. Mbaye 3., ill. Mancini 58., D. Zapata 70.)
Lazio–SPAL 4–1 (Immobile 26., 35., Cataldi 59., Parolo 70. ill Antenucci 28.)
Chievo–Sassuolo 0–2 (Di Francesco 42, Giaccherini 94. – öngól)
Parma–Frosinone 0–0
Sampdoria–Torino 1–4 (Quagliarella 65. ill. Belotti 12., 43. – a másodikat büntetőből, Falque 56., Izzo 78.)

Pénteken játszották
Napoli–Empoli 5–1 (Insigne 9., Mertens 38., 64., 93., Milik 90., ill. Caputo 58.)

Szombaton játszották
Juventus–Cagliari 3–1 (Dybala 1., Bradaric 38. – öngól, Cuadrado 87., ill. Joao Pedro 36.)
Fiorentina–Roma 1–1 (Veretout 33. – 11-esből, ill. Florenzi 85.)
Internazionale–Genoa 5–0 (Gagliardini 14., 49., Politano 16., Joao Mário 91., Nainggolan 94.)

1. Juventus 11 10 1 24–8 +16 31
2. Internazionale 11 8 1 2 21–6 +15 25
3. Napoli 11 8 1 2 24–12 +12 25
4. Milan 11 6 3 2 21–14 +7 21
5. Lazio 11 7 4 17–13 +4 21
6. Sassuolo 11 5 3 3 19–16 +3 18
7. Torino 11 4 5 2 16–13 +3 17
8. Fiorentina 11 4 4 3 17–9 +8 16