Serie A: a Milan elszórakozta a győzelmet, Belotti büntetett

B. L.B. L.
2019.09.26. 22:58
Andrea Belotti duplájával megfordította a meccset a Torino (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 5. fordulójának záró mérkőzésén a Torino Andrea Belotti duplájának köszönhetően 2–1-re legyőzte a Milant.

A vendégek jobbak kezdték a meccset, és bár Calhanoglu szabadrúgása még nem talált kaput, Piatek büntetőjével már vezetést is szereztek (0–1).

Nem sokkal később Leao fejesénél bravúrral kellett hárítania Sirigunak, majd Calhanoglu távoli löketét is védte a hazaiak kapusa. A félidő utolsó pillanataként jegyezhettük fel az első torinói lehetőséget, Belotti azonban ajtó-ablak helyzetben (ekkor még) nem tudott a gyakorlatilag üres kapuba találni.

A fordulást követően Piatek növelhette volna néhány perc alatt kétszer is az előnyt, de nem tudta, ezt pedig a 72. percben büntette a Torino, Belotti 17 méteres löketéhez csak hozzáérni tudott Donnarumma. A reklamáló Reina a cserepadról pirosat kapott a gólt követően (1–1). S ha egy üzlet beindul! Negyedórával a vége előtt Zaza ziccerét még védte a Milan kapusa, majd elsőre úgy tűnt, Belotti elügyetlenkedi a lehetőséget, de végül beollózta a kapuba a labdát (2–1).

A ráadásban Kessié nagy helyzetben közelről az égbe lőtt, zárásként pedig Zaza bődületes rontása után Piatek újabb ziccert hagyott ki, így a helyzeteit sorra elpuskázó Milan pont nélkül távozott Torinóból.