Serie A: a Lazio simán győzött az Udinese ellen

2012.11.27. 22:36
Mauriék győzelemnek örülhettek (Fotó: Action Images – archív)
A Lazio magabiztosan, 3–0-ra győzött az Udinese ellen hazai pályán az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának kedd esti mérkőzésén.
VERONAI SIKER A KUPÁBAN

A Verona 2–1-re győzött a Palermo ellen, így továbbjutott a labdarúgó Olasz Kupa negyedik fordulójából.

Pedig a másodosztályú veronaiak már a hetedik percben hátrányba kerültek, amikor Luigi Giorgi talált be, de két perccel később Andrea Cocco egyenlített.

A 68. percben Fabrizio Cacciatore piros lapot kapott, így emberhátrányba került a Verona, ennek ellenére Daniele Cacia betalált, és ezzel el is döntötte a továbbjutást.

A 11. percben büntetőhöz jutott a Lazio egy kezezést követően, de Christian Ledesma nem tudta értékesíteni a tizenegyest.

Öt perccel később azonban már megszerezte a vezetést a hazai csapat: Álvaro González Stefano Mauri nagyszerű passza után vágta a léc alá a labdát. 1–0

A 31. percben ismét Mauri adott nagyszerű labdát: Miroslav Klosét ugratta ki, aki higgadtan lőtte el a labdát a vendégek kapusa mellett. 2–0

Az 59. percben tovább növelte az előnyét Lazio. Hernanes végzett el szabadrúgást a tizenhatos előteréből, és nagyszerűen tekert a kapu jobb oldalába. 3–0

A folytatásban alig-alig akadtak helyzetek, így a Lazio könnyedén megnyerte 3–0-ra az összecsapást.