Serie A: a Lazio megint nyert, az Atalanta botlott Genovában

2019.11.10. 17:15
Ciro Immobile (balról a második) hét gólt szerzett a legutóbbi öt olasz bajnoki fordulóban, ezzel jelenleg a legjobb formában lévő támadó a Serie A-ban (Fotó: AFP)
A Lazio 4–2-re legyőzte hazai környezetben a Leccét, míg az Atalanta gól nélküli döntetlenre végzett Genovában a Sampdoriával az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 12. fordulójában vasárnap.

A Lazio a duplázó Joaquín Correa, valamint a gólt szerző és gólpasszt adó Ciro Immobile vezérletével 4–2-re legyőzte a Leccét, amely 2–1-es hátrányban Khouma Babacar révén tizenegyest hibázott.

Az újonc Lecce négy döntetlen után először kapott ki – így már hét meccs óta nyeretlen a Serie A-ban –, míg a Lazio sorozatban negyedszer nyert, ezzel (fő)városi riválisa, az AS Roma parmai mérkőzése előtt feljött a tabella harmadik helyére.

Nem megy ilyen jól mostanság a Bajnokok Ligája-résztvevő Atalantának, amely két rangadó, a Napoli elleni döntetlen (2–2) és a Cagliari elleni vereség (0–2) után a Sampdoria vendégeként sem tudott nyerni, így visszacsúszott a hatodik pozícióba.

OLASZ SERIE A
12. FORDULÓ

Lazio–Lecce 4–2 (J. Correa 30., 80., Milinkovics-Szavics 62., Immobile 77. – 11-esből, ill. Lapadula 40., La Mantia 85.)
Sampdoria–Atalanta 0–0
Udinese–SPAL 0–0
KÉSŐBB
18.00: Parma–Roma (Tv: Digi Sport2)
20.45: Juventus–Milan (Tv: Digi Sport1) – élőben az NSO-n!
KORÁBBAN
Cagliari–Fiorentina 5–2 (Rog 17., Pisacane 26., G. Simeone 34., Joao Pedro 54., Nainggolan 65., ill. Vlahovics 75., 87.)