Serie A: a Juventus Milánóban is megnyerte a Derby d'Italiát

2023.03.19. 22:53
Kosztics góljával a Juventus megnyerte a rangadót (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 27. fordulójának záró mérkőzésén a Juventus Filip Kosztics góljával idegenben 1–0-ra legyőzte az Intert.

A Juventus 2019-ben nyert legutóbb az Inter vendégeként a bajnokságban, most pedig az első félidő közepén megszerezte a vezetést. Adrien Rabiot passzolt Filip Koszticshoz, aki ballal kilőtte a hosszú alsót. A VAR majdnem öt percen át vizsgálta a találatot, a gól végül is érvényes maradt. A szerb gólja volt a 100. Juventus-találat az Inter vendégeként a Serie A-ban.

A kapott gól után átvette az irányítást a milánói csapat, míg a Juventus kontratámadásokból próbált veszélyeztetni, igazán nagy lehetőség azonban nem alakult ki egyik kapu előtt sem.

A Juventus győzelmével – a 15 pontos levonás ellenére – négy pontra megközelítette az európai kupaszereplést jelentő hatodik helyen álló Atalantát, míg az Inter nem tudta kihasználni a Milan botlását, és maradt 50 ponttal a harmadik helyen. 0–1

OLASZ SERIE A
27. FORDULÓ
Internazionale–Juventus 0–1
(Kosztics 23.)

Korábban
Sampdoria–Verona 3–1 (Gabbiadini 24., 36., Zanoli 90+8., ill. Faraoni 89.)
Fiorentina–Lecce 1–0 (Gallo 27. – öngól)
Torino–Napoli 0–4 (Osimhen 9., 51., Kvarachelia 35., Ndombelé 68.)
Lazio–Roma 1–0 (Zaccagni 65.)
Kiállítva:
Marusic (Lazio, 90+7.) ill. Ibanez (Roma, 32.), Cristante (Roma 90+7.)

Szombaton játszották
Udinese–Milan 3–1 (Pereyra 9., Beto 45+5., Ehizibue 70., ill. Ibrahimovic 45+3. – 11-esből)
Salernitana–Bologna 2–2 (Pirola 7., Dia 64., ill. Ferguson 11., Likojannisz 73.)
Monza–Cremonese 1–1