Serie A: a Juventus kikapott otthon a Beneventótól

K. Zs.K. Zs.
2021.03.21. 16:59
Adolfo Gaich (fehérben jobbra) ünnepel, a Juve-játékosok nem akarnak hinni a szemüknek (Fotó: AFP)
Meglepetés a javából: a Juventus hazai pályán 1–0-ra kikapott a hetek óta nyeretlen, a bennmaradásért harcoló Beneventótól az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 28. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén.

A kezdés előtt a Juventus megünnepelte Cristiano Ronaldót, amiért a közelmúltban megelőzte Pelét a minden idők legjobb gólvágója címért zajló „versenyben”, és ezzel túl is voltunk az egyetlen olyan pillanaton, aminek örülhettek a „zebrák” hívei ezen a vasárnap délutánon.

Az ünnepeltnek az első félidőben volt egy lesgólja, aztán akadt egy kezezésért befújt, majd videózás után visszavont Juve-büntető, de összességében gyengén muzsikáltak a torinóiak, amiért a szünet után meg is fizettek.

A 69. percben Arthur a saját kapuja közelében próbálkozott lagymatag keresztpasszal, Adolfo Gaich lecsapott az ajándék labdára, majd a határozatlan hazai védők között fordulásból, szép mozdulattal a hálóba lőtt (0–1).

A BENEVENTO GYŐZTES GÓLJA

A hátralévő húsz percben a Juventus nagy erőkkel támadott, akadtak gólhelyzetei is, de azok rendre kimaradtak – így a vendégek három ponttal térhetnek haza.

A Benevento ezt megelőzően január 6-án nyert bajnokit, azóta öt döntetlen és hat vereség került a neve mellé. A Juventus az előző öt fordulóban 13 pontot zsákmányolt, de így is tetemes a hátránya az éllovas Inter mögött – ezt figyelembe véve még fájóbb a mostani veszteség.

Egy kis stat: a Benevento veretlen maradt a Juve ellen ebben a bajnoki idényben (ősszel 1–1-re végeztek a felek), és a 2012–2013-as Sampdoria óta az első csapat lett, amelyik a feljutást követő első kiírásban nem kapott ki a torinói csapattól. (Opta)

A BENEVENTO EZZEL A KÉT TWEETTEL KEZDTE TÖRTÉNELMI GYŐZELME ÜNNEPLÉSÉT

A Lazio szerencsés védekezése és Adam Marusics védhetetlen lövése révén három ponttal tért haza Udinéből, és ugyancsak nyert a Sampdoria, amelynek a megelőző öt fordulóban ez egyszer sem sikerült. A genovaiaknál vendégeskedő, a helyzeteit elpuskázó Torino nem nevezte be fiatal magyar légiósát, Horváth Krisztofert a vasárnapi meccsre.

Később
Fiorentina–Milan 2–3 (Pulgar 17., Ribéry 51., ill. Ibrahimovic 9., Brahim Diaz 57., Calhanoglu 73.)
20.45: Roma–Napoli (Tv: Digi Sport1)
Korábban
Verona–Atalanta 0–2 (Malinovszkij 33. – 11-esből, D. Zapata 42.)

A FORDULÓ TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEI
Szombat
Crotone–Bologna 2–3 (Messias 32., Simy 40. – 11-esből, ill. Soumaoro 62., Schouten 70., A. Olsen 84.)
Spezia–Cagliari 2–1 (Piccoli 49., Maggiore 80., ill. Pereiro 83.)