Serie A: történelmet írt a Juventus tinije Nagy Ádámék ellen

2017.05.27. 20:05
Moise Kean történelmet írt a Serie A-ban (Fotó: AFP)
A Juventus a 17 éves Moise Kean hosszabbításban szerzett találatával 2–1-re legyőzte a Bolognát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 38., utolsó fordulójában.

Nem lehet azt mondani, hogy Massimiliano Allegri mester pihentette volna legjobbjait a Real Madrid elleni Bajnokok Ligája-döntőre – a Juventusban kezdett például Paulo Dybala és Gonzalo Higuaín is.

Ennek ellenére a Nagy Ádám nélkül felálló – a magyar válogatott középpályás ott volt a cserepadon, és hosszú kihagyása után a 85. percben be is állt – Bologna szerezte meg a vezetést, méghozzá egy csodálatos mozdulattal!

Az 52. percben Szafír Taider egy lövőcsel után 18 méterről tekert a bal felső sarokba, Emile Audero nyújtózkodott, de a mesteri lövéssel szemben neki sem volt esélye (1–0).

A hetvenedik percben egyenlített a Juve, Paulo Dybala használta ki, hogy Gonzalo Higuaín lövése után kipattant a labda a kapusról. Az argentin közvetlen közelről értékesítette a lehetőségét.

Dybala 2016 októbere után most először talált be idegenben környezetben – előző 16 gólját egyaránt hazai pályán szerezte.

Sokáig úgy tűnt, a felek nem bírnak egymással, ám a 94. percben a mindössze 17 esztendős Moise Kean egy beadás után hat méterről győztes gólt fejelt, kialakítva ezzel a 2–1-es végeredményt!

Kean az első 2000-ben született játékos, aki gólt szerzett a Serie A-ban.