Serie A: a Juve simán legyőzte a Palermót, előnye kilenc pont

2016.04.17. 17:03
A Palermo meghajolt a Juventus előtt – a listavezető fórja egyre kényelmesebb (Fotó: Reuters)
Sima győzelmet aratott a listavezető Juventus a kieső helyen álló Palermo ellen az olasz labdarúgó Serie A 33. fordulójában, így kilenc pontra növelte az előnyét a Napoli előtt. Balogh Norbert nem lépett pályára a 4–0-s vereséget szenvedő Palermóban. A Fiorentina felülmúlta a Sassuolót, megszakítva rossz sorozatát, az Udinese–Chievo mérkőzésen nem esett gól, a Frosinone pedig nyert Veronában.

JUVENTUS–PALERMO

A listavezető Juventus gyorsan megszerezte a vezetést az edzőváltás-sorozata legújabb részét is letudó Palermo ellen, a 10. percben Sami Khedira varázslatosan vett át, majd küldött a kapuba egy precíz Pogba-passzt. A jó hírre rossz jött a hazaiaknak, le kellett cserélni a megsérülő Claudio Marchisiót.

A félidő hátralevő részében a Juventusból Paul Pogba jutott a legközelebb a gólhoz (a lécet döngette meg), a vendégektől pedig Alekszandar Trajkovszki, akinek kísérletét Andrea Barzagli mentette az utolsó pillanatban.

A második játékrészben aztán a Juve egyértelműsítette, hogy a bajnokságban január 24. óta nyeretlen Palermo nem tesz csodát Torinóban: Pogba a 71. percben elvette a szicíliaiak kedvét a játéktól, három perccel később Juan Cuadrado is beköszönt egy pazar góllal, a végén pedig Simone Padoin küldte padlóra a rózsaszín-feketéket. A Palermo nyomtalanul „elsüllyedt”, és a Serie B felé tart. Balogh Norbert, az együttes magyar támadója nem kapott lehetőséget a mérkőzésen.

A TÖBBI PÁLYÁN

Az Inter Napoli elleni diadala után győzelmi kényszerben játszott a fekete-kékeket üldöző Fiorentina, amely hatmeccses nyeretlenségi sorozatát igyekezett megtörni. Gonzalo Rodríguez révén hamar meg is volt a vezetés a Sassuolo ellen, a második félidőben pedig Berardi és Ilicic gólváltása után egy öngóllal alakult ki a 3–1-es végeredmény a firenzeiek javára.

A Verona–Frosinone kiesési helyosztón senkinek sem jó döntetlenre állt sokáig a meccs, de a végén a vendégek megadásra késztették a Hellast, amelynek lassan végképp reménytelen lesz a helyzete, eközben az Udinese pedig ikszelt a Chievóval.

OLASZ SERIE A
33. FORDULÓ

Fiorentina–Sassuolo 3–1 (G. Rodríguez 10., Ilicic 57., Consigli 84. – öngól, ill. Berardi 56.)
Juventus–Palermo 4–0 (Khedira 10., Pogba 71., Cuadrado 74., Padoin 90.)
Udinese–Chievo 0–0
Verona–Frosinone 1–2 (Bianchetti 64., ill. Russo 15., Ciofani 92.)
KORÁBBAN
Atalanta–Roma 3–3 (D'Alessandro 33., Borriello 37., 50., ill. Digne 23., Nainggolan 27., Totti 85.)