Serie A: a Juve győzelemmel hangolt a Barcelona ellen

2017.04.08. 22:35
Dybala és Higuaín szállították az újabb győzelmet a Juventusnak (Fotó: AFP)
A Juventus hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Chievót az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 31. fordulójában. A torinóiak mindkét gólját Gonzalo Higuaín szerezte.

A keddi, Barcelona elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő előtt a Juventus pihentette Giorgio Chiellinit, Leonardo Bonuccit és Miralem Pjanicot, míg Mario Mandzukic és Marko Pjaca sérülés miatt nem játszhatott a Chievo ellen. A veronai együttes 29 tétmeccsen csak egyszer tudta legyőzni torinói riválisát (még 2010 januárjában), 20 veresége mellett nyolcszor döntetlen született.

A Juventus tett róla, hogy ne legyen meg a Chievo újabb győzelme, a 23. percben megszerezte a vezetést. Paulo Dybala gurította középre a labdát a jobb oldalról, az érkező Gonzalo Higuaín pedig jó tíz méterről lőtte ki a jobb alsót. Az argentin csatár 1958 óta az első Juve-játékos, aki az első szezonjában 20 vagy annál több gólt szerzett a „zebrák” színeiben. (1–0)

A szünetig említésre méltó esemény már nem történt, így a hazaiak egygólos előnnyel vonulhattak pihenőre. A fordulás után Gianluigi Buffonnak kellett tornáznia: Meggiorini beadását Sergio Pellissier vette mellre a tizenhatoson belül, majd egyből tüzelt, de a rutinos olasz kapus nagy bravúrral védett. Ha már Buffon: a válogatott kapuvédő a 616. Serie A-mérkőzését játszotta, ezzel maga mögött hagyta a liga örökrangsorában Javier Zanettit, és már csak Paolo Maldini (647) előzi meg.

A 84. percben végleg eldöntötte a találkozó sorsát a Juventus: Dybala mesterien cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd a jobb oldalon felfutó Stephan Lichtsteinerhez passzolt, aki egyből középre gurított, Higuaín pedig átvétel után hat méterről a kapu közepébe bombázott, beállítva ezzel a végeredményt. (2–0)

A Juventus így továbbra is tartja vezető helyét a tabellán, és győzelemmel hangolt a keddi, Barcelona elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntőre. A párharc első felvonását Torinóban rendezik.