Serie A: a hajrában tört borsot a Samp a 11-est hibázó hazaiak orra alá

2022.10.24. 22:40
Colley lőtte a győztes gólt (Fotó: Twitter/Serie A)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 11. fordulójában a Sampdoria 1–0-ra legyőzte a Cremonését. A Sassuolo hazai pályán hátrányból nyert a Hellas Verona ellen 2–1-re.

A Cremonese előtt a 7. percben nagy lehetőség nyílt a gólszerzésre, hiszen a bíró tizenegyest ítélt meg a javára. Cyriel Dessers nagyon gyengén végezte el a büntetőt, Emil Auderónak nem is kellett igazán sarokra vetődnie, hogy kiüsse a labdát. A találkozón sokáig nem történt semmi, aztán a 78. percben megszületett a győztes gól: Omar Colley volt eredményes közelről, a Sampdoria először kasszírozott három pontot. VIDEÓ ITT!

A Cremonese visszacsúszott az utolsó helyre, a Sampdoria a 18. pozícióban tanyázik hat ponttal.

A Hellas Veronának ennél jobban nem is kezdődhetett volna a találkozó, a 2. percben Federico Ceccherini találatával máris a vendégek kerültek előnybe. VIDEÓ ITT!

A papíron erősebb Sassuolónak fél óra kellett, hogy kiegyenlítsen, Armand Lauriente nagyszerű szóló után szépen gurított a hosszúba (VIDEÓ ITT!), a hajrában pedig jött a fordítás is Davide Frattesi révén (VIDEÓ ITT!).2–1

A Verona sorozatban hatodszor kapott ki.

OLASZ SERIE A
11. FORDULÓ
Cremonese–Sampdoria 0–1
(Colley 78.)
Sassuolo–Hellas Verona 2–1 (Lauriente 32., Frattesi 74., ill. Ceccherini 2.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Atalanta–Lazio 0–2(Zaccagni 10., Felipe Anderson 52.)
Bologna–Lecce 2–0
(Arnautovic 13., L. Ferguson 35.)
Udinese–Torino 1–2
(Deulofeu 26., ill. Aina 14., Pellegri 69.)
Roma–Napoli 0–1 (Osimhen 80.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Salernitana–Spezia 1–0
(Mazzocchi 48.)
Milan–Monza 4–1 (B. Díaz 16., 41., Origi 65., Leao 84., ill. Ranocchia 70.)
Fiorentina–Internazionale 3–4 (Cabral 33. – 11-esből, Ikone 60., Jovics 90., ill. Barella 2., L. Martínez 15., 73. – a másodikat 11-esből, Mhitarjan 90+5.)