Serie A: a Fiorentina nem bírt a Leccével idegenben

D. Á.D. Á.
2022.10.17. 22:46
A Lecce egy pontot otthon tartott a Fiorentina ellen (Fotó: Twitter/Serie A)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 10. fordulójában a Lecce 1–1-es döntetlent játszott a Fiorentinával.

Egyik együttes sem kezdte jól a Serie A 2022–2023-as idényét, a Lecce kilencből egy, a Fiorentina két mérkőzést nyert meg. Ami a formát illeti, mindkét csapat egyszer győzött az előző öt összecsapásán.

Bár a Fiorentina látott már szebb napokat, azért így is esélyesebb volt a hazai együttesnél, s a 38. percben majdnem össze is jött a vezetés, de Arthur Cabral gólját les miatt érvénytelenítették.

Az első félidő végén jött a hideg zuhany a firenzeieknek – Joan Gonzalez harcolt nagyot a bal oldalon, a középre tett labdájából Assan Ceesay volt eredményes.

A szünetben összekapta magát a Fiorentina, s Christian Kouamé nagyszerű fejesével hamar össze is jött az egyenlítés. Bár sok idő volt hátra az egyenlítő gól után, győztes találat már nem született.

Az egy ponttal egyik gárda sem megy sokra, a Lecce a 16., a Fiorentina a 13. helyen áll a tabellán.

OLASZ SERIE A
10. FORDULÓ

KÉSŐBB

Lecce–Fiorentina 1–1 (Ceesay 43., ill. Kouamé 49.)
Kiállítva: Gallo (90+5., Lecce)

KORÁBBAN
Sampdoria–AS Roma 0–1 (Lorenzo Pellegrini 9. – 11-yesből)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Empoli–Monza 1–0 (Haas 11.)
Kiállítva: Rovella (90+5., Monza)
Torino–Juventus 0–1 (Vlahovics 75.)
Atalanta–Sassuolo 2–1 (Pasalic 45+1., Lookman 46., ill. Kirjakopulosz 41.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Lazio–Udinese 0–0
Spezia–Cremonese 2–2
(Nzola 19., Holm 22., ill. Dessers 2., Pickel 52.)
Napoli–Bologna 3–2 (Juan Jesus 45., Lozano 49., Osimhen 69., ill. Zirkzee 41., Barrow 51.)

Internazionale–Salernitana 2–0 (Lautaro Martínez 14., Barella 58.)
Hellas Verona–Milan 1–2 (Günter 19., ill. Miguel Veloso 9. – öngól, Tonali 81.)