Serie A: a duplázó Vlahovics vezette győzelemre a Juventust

2022.02.26. 20:04
Vlahovics gólöröme (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-élvonal (Serie A) 27. fordulójának szombati játéknapján a sereghajtó Salernitana egy pontot otthon tartott a Bolognával szemben, míg a Juventus a duplázó Dusan Vlahovics vezérletével nagy csatában győzött Empoliban. Este a Sassuolo őrült hajrában szerezte meg a három pontot a Fiorentina ellen.

Délután a Bologna Marko Arnautovic első félidő hajrájában szerzett góljával szerzett vezetést a tabella utolsó helyén álló Salernitana otthonában, ám a vendéglátók a második félidő közepén a fél perccel korábban beálló Nadir Zortea lövésével egyenlítettek. Ezzel a kiesőjelölt sorozatban negyedik döntetlenjét érte el.

A Juventus kedden 1–1-es döntetlent ért el a Bajnokok Ligájában a Villarreal vendégeként, s a Serie A-ban lejátszott legutóbbi két bajnokija is 1–1-gyel zárult. Ugyan Dusan Vlahovicsék 12 élvonalbeli mérkőzés óta nem szenvedtek vereséget, ettől függetlenül Massimiliano Allegri csapatára nem feltétlenül lehet mondani, hogy kirobbanó formában lenne. Ahogy az Empoli sem mostanában írja történelemkönyvébe a legnagyobb sikereiről szóló históriákat, hiszen idén még nyeretlen a bajnokságban, s legutóbbi 9 bajnokiján nem tudott győzni.

A találkozót a Juventus kezdte aktívabban, de a vezetést csak fél óra játék után tudta megszerezni, ám Moise Kean fejesére az Empoli gyorsan válaszolt, amikor Szymon Zurkowski piszkálta be a labdát szöglet utáni kavarodás végén – mintha rögbimeccsen egy tolongást láttunk volna... A szünetre mégis a Juventus mehetett előnnyel, a január végén igazolt Vlahovics hatodik Juve-meccsén megszerezte a harmadik gólját.

A második félidő közepén pedig már a negyedik találatát is feljegyezhette a 22 éves szerb csatár, aki villámgyors kontra végén Álvaro Morata kiugratása után elegáns mozdulattal emelte a labdát az Empoli kapujába. Az első félidőhöz hasonlóan azonban ismét gyorsan jött a válasz: Andrea La Mantia az oldalra lecsorgó labdát lőtte Wojciech Szczesny kapujába (a lengyel kapus csak a gólvonal mögé tudta segíteni a labdát).

Sokra nem mentek ezzel a hazaiak, a Juventus 3–2-re győzött, és immár 13 bajnoki mérkőzés óta nem szenvedett vereséget. Az Empoli pedig beállította a klubrekordját az egymást követő nyeretlen bajnoki mérkőzéseit tekintve – legutóbb 2018-ban maradt tíz mérkőzésen át nyeretlen a Serie A-ban.

Defrel (jobbra) indul ünnepelni a győztes gólja után (Fotó: Getty Images)

Az esti mérkőzésen a Sassuolo az első negyedóra után megszerezte a vezetést, mégpedig Hamed Traore remek – és szerencsés – egyéni alakítása végén: az elefántcsontparti szélső a bal szélen próbált betörni egy csellel két védő között a tizenhatoson belülre, a labda a hátráló védő, Alvaro Odriozola lábáról pattant vissza elé, majd pontosan lőtt a hosszú alsó sarokba.

A folytatásban a Fiorentina próbálkozott derekasan az egyenlítéssel, ám a hazaiak jól védekeztek, s ők sem adták fel az újabb gól megszerzésének lehetőségét, így egy egészen jó kis mérkőzés kerekedett – amely az idő haladtával vált egyre feszültebbé. Ez a feszültség a 78. percben csúcsosodott ki, amikor a vendégek csereként pályára lépő középpályása Giacomo Bonaventura az alább látható agyleolvadásért kapott tíz másodperccel a sárga lapja után egyből pirosat kapott Alessandro Prontera játékvezetőtől.

Létszámhátrányban aztán sikerült a vendégeknek, ami egyenlő erők küzdelme mellett nem: a 88. percben Arthur Cabral egyenlített, ám a végén még az egy pontnak sem örülhetett a Fiorentina, mert a ráadás 4. percében kiválóan érkezett Domenico Berardi jobbról érkező beadására Gregoire Defrel és szép csukfejessel megszerezte a győzelmet a Sassuolónak.

OLASZ SERIE A
27. FORDULÓ
Salernitana–Bologna 1–1
(Zortea 72., ill. Arnautovic 43.)
Empoli–Juventus 2–3 (Zurkowski 40., La Mantia 76., ill. Kean 32., Vlahovics 45+2., 66.)
Sassuolo–Fiorentina 2–1
(H. Traore 18., Delfrei 90+4., ill. Cabral 88.)

1. Milan 27 17 6 4 53–29 +24 57
2. Internazionale 26 16 7 3 55–22 +33 55
3. Napoli 26 16 6 4 47–18 +29 54
4. Juventus 27 14 8 5 41–25 +16 50
5. Atalanta 25 12 8 5 46–30 +16 44
6. Lazio 26 12 7 7 53–40 +13 43
7. Fiorentina 26 13 3 10 45–36 +9 42