Serie A: a döntetlenkirály Genoa az Empoli ellen sem lépett túl az árnyékán

2022.03.06. 14:44
Nicolo Rovella mozdulata jól összefoglalja az Empoli elleni meccset a Genoa szemszögéből... (Fotó: Getty Images)
Nem született gól a Genoa és az Empoli összecsapásán az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 28. fordulójában. A genovaiak az idényben már 15. alkalommal játszottak döntetlent. Az Empoli élete sem egyszerű: már 11 meccs óta nyeretlen a ligában.

A mérkőzésen – különösen az első félidőben – a Genoa mozgósított nagyobb energiákat a győzelem megszerzése érdekében, de sem Milan Badelj remek lövéséből, sem Manolo Portanova közeli fejeséből nem lett gól, mind a kétszer Guglielmo Vicario védett magabiztosan. A szünet után is inkább az történt a pályán, amit a hazaiak szerettek volna látni – leszámítva, hogy nem született gól. Az Empoli a fordulás után valamivel veszélyesebben kontrázott, a slusszpoént pedig Filippo Bandinelli hozhatta volna össze a hajrá kezdetén, ha Salvatore Sirigu nem hárítja a távoli löketet egy látványos mozdulattal.

A Genoa zsinórban hatodszor játszott döntetlent, mindez azonban nem ér sokat, mivel a naptári esztendőben még nyeretlen, sőt, a legutóbbi bajnoki sikeréig egészen szeptember 12-éig kell visszakeresnünk az eredmények között. Továbbra is a Cagliari ellen elért idegenbeli győzelem az egyetlen, amikor három pontot tudott szerezni a csapat a 2021–2022-es évadban.

Az Empoli 11 forduló óta nyeretlen, de 28 meccsen 32 pontot gyűjtve így is a 12. helyen áll. Míg a Genoa hiába messze legjobb a döntetlenek számában (15, míg a második legtöbb pontosztozkodása az Udinesének volt, 11), s kerüli el többnyire a nagy ülönbségű vereségeket is, egyre közelebb sodródik a másodosztályhoz – legutóbb a 2006–2007-es idényben szerepelt ott.

OLASZ SERIE A
28. FORDULÓ
Bologna–Torino 0–0
Fiorentina–Hellas Verona 1–1
(Piatek 10., ill. Caprari 20. – 11-esből)
Venezia–Sassuolo 1–4 (T. Henry 34., ill. Raspadori 2., Berardi 17., 71. – mindkettő 11-esből, Scamacca 29. – 11-esből)

Juventus–Spezia 1–0 (Morata 21.)
Genoa–Empoli 0–0