Serie A: a Cremonese pontot rabolt a Bolognától

R. D. P.R. D. P.
2023.01.23. 20:27
Nagy helyzetek maradtak ki, döntetlen a Bologna–Cremonesén (Fotó: Getty Images)
Pontot szerzett az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 19. fordulójának hétfői játéknapján a tabella utolsó helyén álló Cremonese, amely a Bologna ellen ért el 1–1-es döntetlent.

Az első félidő a mezőnyben abszolút Bologna-fölényt hozott, a hazaiak részéről Stefan Posch járt legközelebb a vezetés megszerzéséhez: a jobbhátvéd lövését a Cremonese kapusa, Marco Carnesecchi bravúrral tornázta ki a léc alól. Egyszer a védekező felfogásban játszó vendégek is eljutottak az ellenfél kapujáig, de David Okereke lehetősége kimaradt, így a felek gól nélküli döntetlennel vonultak öltözőbe a szünetben.

A második játékrész gyors gólváltással indult: a Cremonese az 50. percben Okereke tizenegyesgóljával került előnybe, ám nem sokkal később a csereként beálló Joshua Zirkzee ellen védekező Vlad Chiriches bevette a saját kapuját. A folytatásban Thiago Motta együttese veszélyesebben futballozott, ugyanakkor az újonc is begyűjthette volna a három pontot – például az ifjú Felix Afena-Gyan révén, aki centiméterekkel maradt le egy beadásról. A kapusok mindkét oldalon remekeltek, így maradt a pontosztozkodás.

Ugyan a Cremonese értékes ponttal gazdagodott idegenben, továbbra is utolsó helyen áll a Serie A tabelláján. A Bologna a 11. pozíciót foglalja el a táblázaton.

OLASZ SERIE A
19. FORDULÓ
Bologna–Cremonese 1–1
(Chiriches 55. – öngól, ill. Okereke 50. – 11-esből)

KÉSŐBB
20.45: Internazionale–Empoli (Tv:Sport1)

VASÁRNAP
Juventus–Atalanta 3–3 (Di María 25. – 11-esből, Milik 34., Danilo 65., ill. Lookman 4., 53., Maehle 46.)
Spezia–Roma 0–2 (El Shaarawy 45., Abraham 49.)
Monza–Sassuolo 1–1 (Caprari 60., ill. Ferrari 13.)
Sampdoria–Udinese 0–1 (Ehizibue 88.)