Serie A: a Chievo Rómában tréfálta meg a Laziót

2013.01.26. 20:11
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában az esélyesebbnek vélt Lazio hazai pályán kapott ki 1–0-ra a Chievótól.

A találkozó előtt esélyesebbnek vélt Lazio hazai pályán fogadta a középmezőnyben állomásozó Chievót. Az első félidő nem hozott sok izgalmat, helyzetek is alig alakultak ki a kapuk előtt. A legérdekesebb jelenet Federico Marchetti nevéhez fűződik, a kapus Alberto Paloschi felezővonali átemelése után magával rántotta a hálót.

A találkozó 61. percében meglepetésre megszerezte a vezetést a Chievo. Cyril Théréau előkészítése után Bojan Jokic bombázott a lécre, a kipattanót Alberto Paloschi terelte a hálóba, 0–1.

A folytatásban mindent megpróbált az egyenlítés érdekében a Lazio, de az utolsó percekben egy ellentámadás végén mégis majdnem a vendégek szereztek újabb gólt, Marchetti kétszer is hatalmasat védett. A paprikás hangulatú mérkőzésen újabb gól már nem született, így nagy meglepetésre hazai pályán kapott ki a Lazio.