Serie A: a 95. percben nyert Udinében a Chievo

2016.09.18. 14:37
A Chievo Fabrizio Cacciatore 95. percben szerzett góljával 0–1-ról fordítva 2–1-re nyert az Udinese otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában.

A mérkőzés elején többnyire a Chievo futballozott fölényben, de gólt az Udinese szerzett Duván Zapata révén a 25. percben. A gól után a hazai csapat átvette az irányítást, de nagy helyzetet nem tudott kidolgozni.

A második félidő nagy részében jobbára a mezőnyben pattogott labda. Próbálkoztak a csapatok, de igazi lehetőség egyik oldalon sem alakult ki. Az utolsó 20 percben a Chievo felpörgette a játékot, beszorította a hazaiakat a kapujuk elé. A nyomás góllá érett, Lucas Castro egy bal oldali beadás után megcsúsztatott labdát juttatott közelről a kapuba.

Az egyenlítő gól után még egy fokozattal feljebb kapcsoltak a vendégek, és a 95. percben a kapu előtt üresen maradó Fabrizio Cacciatore eldöntötte a mérkőzés, így a veronaiak négy és fél év után nyertek ismét Udinében.