Serie A: a 93. percben mentett pontot az Atalanta a Spezia otthonában

L. M.L. M.
2023.01.04. 16:45
Ethan Ampadu (fehérben) betalált, de a gólját les miatt érvénytelenítették (Fotó: Getty Images)
A Spezia 3–0-ra is vezethetett volna az Atalanta ellen, Gian Piero Gasperini alakulata azonban a hajrára feljavult és kiharcolta a döntetlent az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság (Serie A) 16. fordulójának szerdai játéknapján. A forduló előtt a tabella utolsó helyén álló Hellas Verona idegenben rabolt pontot a Torino otthonából, de továbbra is maradt sereghajtó.

SPEZIA–ATALANTA

Nem kellett sokat várni a mérkőzés első találatára, már a 8. percben megszerezte a vezetést a Spezia. Mehdi Burabia ugratta ki a jobb oldalon M'Bala Nzolát, aki a középen érkező Emmanuel Gyasit játszotta meg. A ghánai jól érkezett és a védőjét megelőzve közelről bevette az Atalanta kapuját (1–0). VIDEÓ ITT!

A 31. percben tovább növelték előnyüket a hazaiak. Burabia egy kétes szituációt követően M'Bala Nzolát indította, aki egy az egybe került a kapussal, majd a tizenhatoshoz érve laposan a hálóba gurított. A vendégek hevesen reklamáltak, mert a marokkói középpályás ellökte ellenfelét, mielőtt szöktette volna csapattársát, de a gólt végül érvényesnek ítélték (2–0). VIDEÓ ITT!

A második félidő első felében a harmadik gólját is megszerezhette volna a Spezia, Ethan Ampadu találatát azonban les miatt érvénytelenítette a játékvezető.

A hajrára felébredt az Atalanta és a 77. percben szépített: Rasmus Höjlund vette át a labdát a tizenhatoson belül, majd egy csellel átjutott a védőjén, aztán éles szögből lőtt, a labda a kapus keze alatt utat talált a hálóba (2–1). VIDEÓ ITT!

A vendégek a hosszabbításban még egy fokozattal feljebb kapcsoltak, és a 93. percben megszerezték az egyenlítő gólt. Egy beívelést követően Teun Koopmeiners tette vissza a labdát a jobb oldalról, a hazai védők nem tudtak tisztázni, a hosszún pedig a lehető legjobb helyen állt Mario Pasalic, aki közelről a kapuba tessékelte a labdát (2–2). VIDEÓ ITT!

TORINO–HELLAS VERONA

Egészen az első félidő utolsó percéig kellett várni, hogy megzörrenjen valamelyik csapat hálója, a játékrész hajrájában a Hellas Verona szerezte meg a vezetést Milan Djuric góljával (0–1). A második félidőben visszajött a meccsbe a Torino, Alekszej Mirancsuk hatalmas bombagóllal egyenlített (1–1). VIDEÓ ITT!

A Verona tíz fordulót követően tudott ismét pontot szerezni a bajnokságban és jelenleg hat ponttal az utolsó helyen áll.

OLASZ SERIE A
16. FORDULÓ
Spezia–Atalanta 2–2
(Gyasi 8., Nzola 31., ill. Höjlund 77., Pasalic 90+2.)
Torino–Hellas Verona 1–1
(Mirancsuk 64., ill. Djuric 45.)
Korábban
Salernitana–Milan 1–2(Bonazzoli 83., ill. Rafael Leao 10., Tonali 15.)
Sassuolo–Sampdoria 1–2(Berardi 64. – 11-esből, ill. Gabbiadini 25., Augello 28.)