Serie A: 9 perc alatt hármat lőtt, magabiztosan nyert az AS Roma

K. T. I.K. T. I.
2021.01.31. 22:37
Borja Mayoral szerezte a harmadik hazai gólt (Fotó: AFP)
Az AS Roma az első félidőben nyújtott kiváló teljesítményével 3–1-re legyőzte az idény eddigi meglepetéscsapatának számító Hellas Veronát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójában.

A 32 éves Henrih Mhitarjan sokadvirágzását éli Rómában. Az Arsenal által kölcsönszerződését követően múlt nyáron ingyen elengedett örmény középpályás újfent győzelemre vezette a „farkasokat”, ezúttal a Hellas Verona ellen.

Mhitarjan több ígéretes megoldást követően az AS Roma második gólját szerezte a meccsen – csupán másfél perccel azután, hogy Gianluca Mancini vezetéshez juttatta a fővárosi együttest. A 29. percben, mindössze kilenc perccel az első gól után már hárommal vezetett a Roma, Borja Mayoral egy kipattanót követően talált a kapuba (3–0).

Az örmény idénybeli kilencedik gólját szerezte, emellett már nyolc gólpassza is van. Ezzel már most ugyanannyi találatnál jár, mint ahányat az előző idényben összesen elért. Nem mellékesen csak egyszer, még a 2015–2016-os idényben a Borussia Dortmund színeiben volt ennél is eredményesebb topligás idénye, akkor tizenegy góllal zárt a Bundesligában.

A második félidőben az AS Roma már mással sem törődött, csak az időt „menedzselte”, a területet teljesen átadva a vendégeknek a kontrákra várt, 45 perc alatt pedig bár adódott néhány lehetősége ellentámadásokból, már közel sem volt olyan veszélyes a kapura, mint az első játékrészben.

A 62. percben (a nem sokkal korábban csereként beállt) gambiai középpályás, Ebrima Colley találatával legalább a becsületgólt megszerző Verona bánhatja: bár a 90 percből legalább 80-ban méltó ellenfele volt az AS Romának, az első félidő közepi „rövidzárlat” megpecsételte sorsát a Stadio Olimpicóban.

OLASZ SERIE A
20. FORDULÓ
AS Roma–Hellas Verona 3–1 (G. Mancini 20., Mhitarjan 22., Borja Mayoral 29., ill. Colley 62.)