Serie A: 18 perc alatt négyet rámolt be a Napoli Torinóban

2017.05.14. 16:59
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 36. fordulójában a Napoli 5–0-ra kiütötte idegenben a Torinót, ezzel átmenetileg feljött a második helyre a tabellán, és nagy nyomást helyezett az este a listavezető Juventust fogadó Romára.

A Napolinak hét perc kellett ahhoz, hogy megszerezze a vezetést Torinóban: José Callejón kapott remek indítást Allantól és fejezte be góllal a támadást. A szünetig aztán jól tartotta magát a házigazda, a fordulás után viszont kinyílt a nápolyi gólcsap. Előbb Lorenzo Insigne vette be Joe Hart kapuját a 60. percben, majd a Dries Mertens lőtt a rövidbe a bal oldalról a 72. percben. Öt perccel később Callejón volt ismét eredményes, a végeredményt Piotr Zielinski állította be.Napolinak hét perc kellett ahhoz, hogy megszerezze a vezetést Torinóban: José Callejón kapott remek indítást Allantól és fejezte be góllal a támadást. A szünetig aztán jól tartotta magát a házigazda, a fordulás után viszont kinyílt a nápolyi gólcsap. Előbb Lorenzo Insigne vette be Joe Hart kapuját a 60. percben, majd a Dries Mertens lőtt a rövidbe a bal oldalról a 72. percben. Öt perccel később Callejón volt ismét eredményes, a végeredményt Piotr Zielinski állította be.

A Torino 2009 óta mindössze egyszer, 2015 márciusában győzte le a Napolit (1–0), egy döntetlen mellett nyolcszor nyertek a dél-olaszországiak. Ebben a szezonban a két meccsen összesen 10 gólt rámolt be a Napoli Joe Hartnak. A mérkőzésen egyébként a beszámolók szerint több nagy klub, köztük az Arsenal, a Chelsea és a Manchester United megfigyelői is nézték a Torino csillagát, Andrea Belottit…

A Palermóban Sallai Roland és Balogh Norbert is a kispadon kezdett a Genoa elleni hazai meccsen, előbbi a 60. percben – 1–0-s hazai vezetésnél – állt be. A Nagy Ádámot sérülése miatt nélkülöző Bologna odahaza 3–1-re legyűrte a Pescarát.