Roma: sovány, de előny!

2013.01.23. 20:30
A Roma és az Inter a hétvégén még bajnokin küzdött egymással (Fotó: Action Images)
Az Olasz Kupa elődöntőjének első mérkőzésén a Roma az Internazionalét fogadta, és már a színvonalas első félidőben kialakult a 2–1-es végeredmény.

Az Olasz Kupa első elődöntőnek első felvonásán kedden a Juventus hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Lazióval, szerdán pedig a Roma az Intert fogadta.

Mondhatni, újra, hiszen a hétvégén már megmérkőztek egymással a felek, és ugyebár sor kerül még a visszavágóra is – unhatja már kissé egymást a két csapat. Pontosabban mindazok, akik pályára léphettek, mert a két csapatból összesen (lásd online közvetítésünk) tizenketten hiányoztak sérülés vagy eltiltás miatt.

Antonio Angelillo, 1961

Nagy kedvvel estek egymásnak a riválisok, tíz perc alatt több kapura lövést láthattunk, mint máskor egy egész mérkőzésen, majd a 13. percben egy klinikai pontosságú Alessandro Florenzi-fejessel vezetést szerzett a Roma: 1–0. Nem állt le ettől a mérkőzés, mint oly' sokszor, az Inter kis híján azonnal egyenlített Fredy Guarín éppen csak célt tévesztett bombájával, majd egy szép Erik Lamela, Francesco Totti összjáték után előbbi lövését éppen csak ki tudta vágni a gólvonalról Andrea Ranocchia.

A harmincadik perchez érkezve Lamela újabb ziccert hagyott ki, miközben a vendégek megpróbáltak középen, Rodrigo Palacio irányában, a két középső védő között kontrázni (meglehet, az egykori Inter-védő, Nicolás Burdisso lassúságára apellálva). Ehelyett egy másik egykori interes, az Inter neveltje, Mattia Destro került főszerepbe, aki hat méterről a léc alá fejelte Piris újabb parádés beadását: 2–0.

A szünetig még láthattunk egy újabb elpuskázott Guarín-ziccert, egy hazai kapufát (Destro lövését hárította üggyel-bajjal és némi szerencsével Samir Handanovic), majd nem sokkal a pihenő előtt szépített az Inter: egy szabadrúgás után leállt a teljes hazai védelem, Maarten Stekelenburg elkésett, Rodrigo Palacio pedig elegánsan a kapuba perdített. 2–1

A második félidő is nagy iramban, helyzetekkel megspékelve kezdődött, majd Nagatomo Juto bevetésével a négyvédős rendszerre átálló Inter egyre inkább a biztos védekezésre kezdett koncentrálni (bár egy kontra során Palacio kis híján gólt szerzett), és ez nem tett jót a mérkőzésnek. A hajrára aztán Ricardo Álvarez beállásával támadóbb szellemű lett a vendégcsapat, adódott két helyzet is a fiatal karmester előtt, de egyikből sem lett gól.

Egy góllal nyert a Roma, tehát elégedett lehet, ráadásul több alapembere letudta kupabeli eltiltását; csak egy góllal kapott ki, ráadásul még be is talált idegenben, tehát nem szomorkodhat az Inter – a szurkolók pedig egy összességében élvezetes mérkőzést láthattak, kimondottan parádés első félidővel.