Olaszország: a Napoli tizenkét gólig jutott a barátságos meccsen

K. B.K. B.
2021.07.18. 19:56
Victor Osimhen négyszer volt eredményes (Fotó: AFP)
Az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokságból öt csapat, az Atalanta, a Bologna, a Napoli, a Roma és a Torino játszott felkészülési mérkőzést vasárnap, mindahányan jóval alacsonyabban jegyzett riválissal szemben – utóbbi négy együttes győzelmet aratott.

A Napoli az Anaunia együttesével találkozott, és bizony nem kegyelmezett, 12 gólig jutott (12–0). A csapat legeredményesebb játékosa a 22 éves nigériai csatár, Victor Osimhen volt, aki négyszer volt eredményes.

A 2020–2021-es Serie A-idényben a 17. helyen záró Torino az első félidőben négyszer talált be az alacsonyabb osztályú riválisával szemben. A második játékrészben aztán már hetet lőtt, s 11–0-ra győzött. Vincenzo Millico és Simone Zaza egyaránt két találatig jutott.

A Bologna már az első félidőben ötgólos előnyre tett szert a Bagnolese ellen, így még az is belefért, hogy a második félidőt csak 1–1-re „hozta le”. A Bologna emberelőnyben fejezte be a találkozót.

Ami a José Mourinho vezette AS Romát illeti: 2–0-és sikert ért el a Serie B-ben szereplő Ternana Calcio ellen.

Az előző évad harmadik helyezettje, az Atalanta 1–1-es döntetlent játszott az izraeli másodosztályban érdekelt Maccabi Bnei Reina ellen. A rivális a 22. percben szerezte meg a vezetést, Ebrima Colley a végjátékban, a 88. percben egyenlített.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Torino–FC Obermais 11–0
(Sanabria 13, Millico 15., 42., Aina 19., Zaza 55., 66., Djidji 53., Rincon 60., Warming 75., Rauti 77., Ansaldi 90+5.)
Bologna–Bagnolese BM 6–1 (Orsolini 7., 32., Sansone 34., Bonifazi 36., Van Hooijdonk 41., Denswil 79., ill. Selmani 52.)
Atalanta–Maccabi Bnei Raina (izraeli) 1–1 (Colley 88., ill. Amash 22.)
Napoli–Anaunia 12–0 (Elmas 4., Osimhen 8., 20., 35., 37., Manolas 15., Lobotka 45., Tutino 53., Palmeiro 63., Ciciretti 64., Machach 79., Petagna 90+5.)
Roma–Ternana 2–0 (C. Pérez 10., Kumbulla 54.)