Olasz Kupa: újabb Serie A-s klub búcsúzott

2022.08.07. 23:10
Franck Ribéry és a Salernitana már az első körben búcsúzott az Olasz Kupából (Fotó: AFP)
Az Empoli és a Verona után újabb élvonalbeli csapat búcsúzott az Olasz Kupában: a Serie A-s tagságát megőrző Salernitana otthon kapott ki a másodosztályú Parmától. Az első osztályban újonc Monza kétgólos előnyről szenvedett meg a második vonalbeli Frosinonéval.

A legutóbbi kiírásban 17., azaz éppen bent maradó Salernitana kiegyenlített mérkőzést vívott a másodosztály előző idényében 12. Parmával. A vendégek azonban a második félidőben kétszer is betaláltak, kiejtve élvonalbeli ellenfelüket.

Az első osztályba frissen feljutó Monza hiába vezetett az első félidőben két góllal a Serie B-s Frosinone ellen, a fordulás után az alacsonyabb osztályú vendégcsapat gyorsan egyenlített. A hajrában azonban a Monza dán csatára, Christian Gytkjaer góljával ismét vezetést szerzett (3–2), amelyet már nem engedett ki a kezéből – a legjobb 32 közé jutott.