A Juventus már az első félidőben eldöntötte, ott az Olasz Kupa elődöntőjében

R. Gy.R. Gy.
2020.01.22. 20:30
C. Ronaldo nyitotta meg a gólok sorát (Fotó: AFP)
A negyeddöntőjéhez érkezett az Olasz Kupa sorozata. A Juventus a Roma legyőzésével követte a Napolit az elődöntőbe, de az ellenfelére még várnia kell január 28-ig, amikor a Milan a Torinót fogadja.

OLASZ KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Juventus–Roma 3–1 (C. Ronaldo 26., Bentancur 38., Bonucci 45+2., ill. Buffon 50. – öngól)

A meccs élő, online közvetítését ide kattintva lehet elolvasni.

Az első tíz perc a Juventusé volt, aztán feléledt a Roma, több veszélyes akciót is vezetett, de a befejezéssel gondok voltak.

A 26. percben aztán megláthatták a vendégek, hogyan kell kis helyzetből is gólt szerezni. Ekkor ugyanis Cristiano Ronaldo indult meg a bal oldalon, bevitte a labdát a tizenhatoson belülre, és balról, kissé éles szögből szépen a bal alsóba lőtt. Nem vették elég komolyan... 1–0

A gól megzavarta a Romát, amit megérzett a Juve, és rárontott a „farkasokra”. Ennek ellenére kissé szerencsés góllal növelte előnyét, mert Bentancur egyéni akció végén, védőerdőtől övezve lőtt a jobb alsóba a 38. percben. 2–0

A rómaiak talán már lélekben a szünetre készültek, de a Juventus nem. Előbb Pjanic lőhetett volna gólt a hosszabbításban, de az utolsó pillanatban mentettek előle. Aztán a szöglet után a lesre játszó védők mögül induló Bonucci fejelte a hálóba Douglas Costa beadását. A világon mindenki lesen volt, kivéve az olasz válogatott hátvédet... 3–0

Úgy tűnt, lefutott a továbbjutás kérdése, de a második félidőre egy sokkal aktívabb Roma jött ki. Már a 47. percben szépíthettek volna a „farkasok”, Kalinic azonban a tátongó üres kapu helyett a kapufát találta el. Az 50. percben aztán összejött a szépítés, Ünder óriási lövése nyomán a labda a lécről Buffonra, a veterán kapusról pedig a hálóba pattant. Öngól. 3–1

A 60. perctől újra letámadott a Juventus, hogy végleg eldöntse a továbbjutás kérdését, és Higuaín gólt is szerezhetett volna, ha Pau López nem véd nagyot.

A hátralévő időben már nem tudott úgy fickándozni a Roma, mert arra azért nagyon figyelt a Juventus, hogy ne kerüljön helyzetbe. Így aztán a nézők csendes izgatottsággal nézték az eseményeket. Az utolsó negyedórában sem jöttek a mindent elsöprő Roma-rohamok, csak a legvégére jutott két Kolarov-lehetőség, így aztán a Juventus ezt a mérkőzést is behúzta, és bejutott az Olasz Kupa elődöntőjébe, amelyben a Milan vagy a Torino lesz az ellenfele.