Olasz Kupa: a Juventus szoros meccsen nyert a Monza ellen

D. Á.D. Á.
2023.01.19. 23:05
Chiesa volt a Juventus nyerőembere (Fotó: Getty Images)
Az Olasz Kupa nyolcaddöntőjében a Juventus 2–1-re legyőzte hazai pályán a Monzát.

A Juventus nagyon korán, már a 8. percben előnyhöz jutott – az amerikai válogatott Weston McKennie a jobb oldalról tökéletes beadást küldött Moise Kean fejére, aki a jobb alsó sarokba bólintotta a labdát.

Nem örülhetett sokáig a hazai csapat, hiszen Mattia Valoti egy szöglet után szintén fejjel volt eredményes. A monzai csapat sokáig tartotta az 1–1-es döntetlent, ám a hajrában jött Federico Chiesa.

Az olasz válogatott támadó a bal szélről húzott befelé, majd a tizenhatoson belülre érve parádésan tekert a kapuba, a vendégek kapusa el sem vetődött.

A Juve végül kihúzta a 2–1-et, így készülhet a negyeddöntőre – az ellenfél a Bolognát kiejtő Lazio lesz.

OLASZ KUPA
NYOLCADDÖNTŐ

Juventus–Monza 2–1 (M. Kean 8., Chiesa 78., ill. Valoti 24.)
KORÁBBAN
Atalanta–Spezia 5–2 (Lookman 10., 12., Hateboer 26., Höjlund 72., Ampadu 90. – öngól, ill. Ekdal 14., Verde 38.)
Lazio–Bologna 1–0 (Felipe Anderson 33.)