Maicon győzelemre vezette az Intert

2011.04.09. 20:23
Cambiasso góljával szerzett vezetést az Inter a Chievo ellen (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 32. fordulójának nyitó mérkőzésén a címvédő Internazionale hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Chievót. A találkozó első találatát Esteban Cambiasso szerezte Maicon átadásából, majd a brazil szélső egy kipattanó labdát vágott a hálóba. A fekete-kékek győzelmükkel feljöttek a második helyre a tabellán, két pont a hátrányuk az éllovas városi riválissal, az AC Milannal szemben. A szombat esti találkozón a Roma „őrült” hajrát követően Francesco Totti duplájával 2–1-re győzte le idegenben az Udinesét.

Az első félidőben esélyeshez méltóan az Internazionale kezdeményezett, előbb a Schalke ellen 5–2-re elveszített Bajnokok Ligája-negyeddöntőn óriási gólt szerző Dejan Sztankovics próbálkozott, majd Giampaolo Pazzini lövése kerülte el a Chievo kapuját.

UDINESE–ROMA 1–2
Az esti mérkőzésen az Udinese 2–1-es vereséget szenvedett hazai pályán a Romától.
A vendégek szereztek vezetést Francesco Totti „panenkás” büntetőjével a 47. percben, miután David Pizarróval szemben szabálytalankodtak, ám a hajrában Antonio Di Natale remek, droppból meglőtt labdája a kapuban kötött ki a hajrában.
A hosszabbítás 92. percében Kwadwo Asamoah gólt szerzett, ám a játékvezető nem adta meg a találatot kezezés miatt (lerántás miatt 11-est is ítélhetett volna…), ezt követően pedig még egy fordulatot tartogatott a találkozó: egy gyors bedobás utáni nagy védelmi hibát követően Totti lőtt a kapuba öt méterről. A Roma csapatkapitánya ezzel 203 találatnál jár a Serie A-ban.
A korábban 2011-ben még veretlen Udinese a múlt héten veszített először a bajnokságban, a Lecce elleni 0–2 után így a Romától elszenvedett vereség különösen rosszul jött az idény hajrája előtt a friuliaknak.

A vendégeknél a legnagyobb veszélyt a gárda házi gólkirálya, a tíztalálatos Sergio Pellissier jelentette, aki többször is kísérletezett, gólt azonban nem tudott szerezni, így 0–0-s eredménnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A szünet után újra az Inter ragadta magához a kezdeményezést, és a 66. percben gólra váltotta mezőnyfölényét: Maicon átadása után Esteban Cambiasso lövése egy bevetődő hazai védő lábáról a kapufa segítségével a kapuba vágódott. 1–0

Ezután sem állt meg a címvédő, tovább rohamozta a Chievo kapuját, és a 84. percben megduplázta előnyét: a vendégek tizenhatosán belül nagy kavarodás alakult ki, amelyben Maicon észlelt leggyorsabban, és 7 méterről az elvetődő Sorrentino alatt a hálóba vágta a labdát. 2–0

A gól után néhány perccel még Pellissier előtt adódott nagy lehetőség a szépítésre, azonban tizenhatoson belülről leadott lövése fölészállt, így az eredmény már nem változott.

INTERNAZIONALE–CHIEVO 2–0
1. Milan 31 19 8 4 54–22 +32 65
2. Internazionale 32 19 6 7 58–35 +23 63
3. Napoli 31 19 5 7 50–30 +20 62
4. Udinese 32 17 5 10 57–34 +23 56
5. Lazio 31 16 6 9 39–29 +10 54
6. Roma 32 15 8 9 49–44 +5 53
7. Juventus 31 13 9 9 47–38 +9 48