Kean volt a nyerőember, fordított a Juventus a Sassuolo otthonában

2022.04.25. 22:40
Hajtottak a győzelemért (Fotó: AFP)
Az olasz Serie A 34. fordulójának záró mérkőzésén a Sassuolo 2–1-re kikapott odahaza a Juventustól.

OLASZ SERIE A
34. FORDULÓ
Sassuolo–Juventus 1–2
(Raspadori 38., ill. Dybala 45., Kean 88.)

Sokszor ilyentájt már bajnok volt a Juventus, vagy készült az aranyérem átvételére, most a Bajnokok Ligája-indulásért küzd. Massimiliano Allegri a Sassuolo elleni bajnokira a Federico Bernardeschi, Paulo Dybala, Álvaro Morata támadóhármast nevezte a kezdőbe, a hazaiak Giacomo Raspadoritól, Gianluca Scamaccától és Domenico Berarditól várták a gólokat.

Hazai akció végén előbbi a 10. percben milliméterekkel lőtt a bal felső sarok mellé 18 méterről, utóbbi remekül kanyarintott jobbról az ötösre Davide Frattesi elé, de az idény egyik felfedezettje a kapu tetejére fejelte a labdát.

Dybala hibája után Berardi bombájánál minden tudására szüksége volt a hárításhoz a Juve kapusának, Wojciech Szczesnynek, majd Dybala közeli lövését a másik oldalon nagy bravúrral mentette Frattesi.

Szczesny védte Gianluca Scamacca próbálkozását is, mint láthatjuk, tele válogatott játékosokkal a Sassuolo kerete, és sokkal veszélyesebben játszottak a fekete-zöldek, akik a félidő hajrájára fordulva megérdemelten szerezték meg a vezetést.

Érdekes, hogy a gólszerző Giacomo Raspadorit tartják az olasz sajtóban Paulo Dybala lehetséges utódjának, a torinóiak pedig összekapták magukat a folytatásra, és még a szünet előtt egyenlítettek, történetesen az argentin támadó találatával.

Ez volt Dybala 81. gólja a Serie A-ban, ezzel utolérte a klub örökranglistáján a 10. helyen álló Cristiano Ronaldót. Az argentinnak ehhez 206 fellépésre volt szüksége, a portugálnak csak 98-ra.

Allegri beküldte a pályára Dusan Vlahovicsot és Moise Keant, de sokkal többet volt a labda a hazaiaknál.

Helyzetek és „öngólhelyzetek” után már sokan elkönyvelték a döntetlent, amikor Moise Kean kicselezte az elfáradó román védőt, Vlad Chirichest, lövését pedig bevédte a veterán Andrea Consigli: fontos győzelmet aratott a Juventus, nagy lehetőséget puskázott el a Sassuolo. 1–2

KORÁBBAN
Lazio–Milan 1–2 (Immobile 4., ill. Giroud 50., Tonali 90+2.)
Bologna–Udinese 2–2
(Hickey 6., Sansone 59., ill. Udogie 25., Success 46.)
Empoli–Napoli 3–2 (L. Henderson 80., Pinamonti 83., 87., ill. Mertens 44., L. Insigne 53.)
Genoa–Cagliari 1–0
(Badelj 89.)

Salernitana–Fiorentina 2–1 (Djuric 9., Bonazzoli 79., ill. Saponara 64.)
Internazionale–Roma 3–1 (Dumfries 20., Brozovic 40., L. Martínez 52., ill. Mhitarjan 85.)
Verona–Sampdoria 1–1 (Caputo 44., ill. Caprari 78.)

Venezia–Atalanta 1–3 (Crnigoj 80., ill. Pasalic 44., Zapata 47., Muriel 63.)
Torino–Spezia 2–1 (Lukics 4., 69. – az elsőt 11-esből, ill. Manaj 97. – 11-esből)

1. Milan 34 22 8 4 60–30 +30 74
2. Internazionale 33 21 9 3 71–26 +45 72
3. Napoli 34 20 7 7 61–30 +31 67
4. Juventus 34 19 9 6 52–30 +22 66
5. Roma 34 17 7 10 55–40 +15 58
6. Lazio 34 16 8 10 66–50 +16 56
7. Fiorentina 33 17 5 11 54–42 +12 56
8. Atalanta 33 15 9 9 57–39 +18 54