Az Inter volt a flipper királya a Verona ellen

2013.10.26. 20:48
Jonathan lövésével kezdődött Milánóban a gólgyártás (Fotó: Reuters, archív)
Az Inter a Veronát fogadta az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) kilencedik fordulójában, és elsősorban a remek szögletek utáni helyzetfelismerésnek köszönhetően 4–2-re megverte. Így a milánóiak megelőzték az idényt kiválóan kezdő újonccsapatot a tabellán, és most ők a negyedikek.

Úgy kezdett az Inter, ahogy azt egy hazai pályán játszó csapattól el lehet várni, rárontott a Veronára, hogy rákényszerítse akaratát a vendégekre. a bal oldalon Cambiasso rendszeresen megkeverte a védelmet. A Hellas már az első percekben is csak nyomozta a labdát, és ezt a 9. percben góllal büntette az Inter. Bal oldalról végezhetett el szögletet a hazai csapat, Jonathan teljesen egyedül lőhetett 14 méterről, a jobb oldalról, lövése megpattant Morasz lábán, és a kővé vált Rafaelt becsapva a kapuban kötött ki Öngól. 1–0

És ezzel még nem volt vége. Alig három perc telt el, amikor a 12. percben újra szöglethez jutott az Inter, és megint gólt szerzett! Ezúttal jobb oldalról érkezett a szöglet, Guarín csapott le rá a Verona kapujának előterében, élesen kapura lőtt, de a gólvonalon álló Martinhóról kipattant a labda, éppen Rodrigo Palácio elé, aki el sem tudott volna ugrani a labda elől, és két lépésről bepattant róla az Inter második gólja. 2–0

A Veronának 25 percre volt szüksége, hogy egyáltalán eljusson az Inter tizenhatosán belülre, ekkor Toni fejelt kicsivel fölé. A játék képe azonban nem változott, a hazaiak előtt jóval több lehetőség adódott, és olykor kétségbeesetten védekeztek a sárga mezesek.

Aztán teljesen váratlanul, a 32. percben szépített a Hellas Verona. Nem vették komolyan a vendégek ellenakcióját az Inter védői, ezért Rafael Martinho megindult a kapu felé, szépen tisztára játszotta magát, majd 15 méterről, nagy erővel a hálóba vágta a labdát. 1–2

Felbátorodott a Verona, de mielőtt komolyan gondolhatott volna az egyenlítésre a Rómeó és Júlia városából érkező csapat, újabb gólt kapott. A 37. percben Nagatomo remekül csalta a távolságot, jobbal csavart kissé balról, 13 méterről, és el is találta a bal kapufát. Mielőtt még kimérgelődhette volna magát, a kipattanóra érkezett Palácio, aki továbbpörgette balra a labdát, ott állt Cambiasso, és közelről a kapuba belsőzte az Inter harmadik gólját. 3–1

A félidő utolsó perceiben támadásba lendült a Verona, de úgy vonulhattak pihenőre a felek, hogy egész jó kis meccset láthattunk – Elsősorban az Inter jóvoltából.

A második félidő is úgy indult, ahogy az első. Támadott az Inter, a Verona pedig halványabb volt, mint a késő őszi napfény Milánóban.

Aztán amikor az 56. percben szögletre készülődött az Internazionale, a hazai szurkolók már nem csak a hűvös este miatt dörzsölték a tenyerüket. Ezúttal is gól lett a vége, és megint ide-oda pattogott a labda, mielőtt a veronai hálóba jutott volna. A jobb oldalról jött középre a szöglet, Maiettáról pattant a labda a rövid sarok felé, Rafael bravúrral, lábbal még kivédte, de éppen a két lépésre ólálkodó Rolandóra tolta, aki végül így lett gólszerző. 4–1

Ezzel a góllal a hazaiak edzője, Walter Mazzari a maga részéről úgy döntött, hogy zsebben van a meccs, lekapta a pályáról két ászát, Cambiassót és Palációt is. A Verona a 71. percben faragott a hátrányából. Tonitól nem lehetett elvenni a labdát a tizenhatoson belül, szépen játszott Romulo elé, aki Cacciatore és Nagatomo között 15 méterről a bal sarokba suhintott. 4–2

A meccs hátralévő részében a Verona támadott, nyomott, több jó lövést is az Inter kapujára küldött, de hiába, a hazaiak megőrizték kétgólos előnyüket. A Hellas jól játszott, a szögletek után azonban az Inter jobban jött ki a „flipperezésből”, így megérdemelten nyert, mindazonáltal a védelemmel alighanem lesz még gondja Walter Mazzarrinak.