Kihasználta vetélytársai botlását az AS Roma

2014.01.26. 12:30
A Roma hatpontosra csökkentette hátrányát a Juventusszal szemben<br />
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 21. fordulójában az AS Roma a Hellas Verona vendégeként lépett pályára, és ha nem is könnyedén, de három egyre győzni tudott. Kihasználta tehát két vetélytársa botlását a fővárosi csapat: hat pontra megközelítette az éllovas Juventust, és ugyanennyivel vezet az őt üldöző Napoli előtt.

OLASZ SERIE A
21.
forduló
Hellas Verona–Roma 1–3 (Hellfredsson 49., ill. Ljajics 45., Gervinho 59., Totti 81. –11-esből)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Örök bölcsesség a futballban, hogy a nagy csapatok döntetlenjeinek mindig a vetélytársak a győztesei, és így járt az AS Roma is, amely azzal a tudattal léphetett pályára Veronában, hogy kihasználhatja a Juventus és a Napoli szombati botlását. Csakhogy a Hellas is fente a fogát a „farkasokra”, még úgy is, hogy az idény meglepetéscsapata elveszítette karmesterét, a Nápolyba eladott Jorginhót, és kidőlt néhány alapemberük is, de bíztak az egykori római Luca Toni góléhségében.

Hatalmas római fölénnyel, mozgalmasan kezdődött a bajnoki, de elmaradt a jó folytatás, Mattia Destro két kihagyott helyzetétől eltekintve különösebb izgalmak nélkül csordogáltak a percek – mondjuk meg őszintén, igen unalmas első 45 percet láthattunk, mintha maguk a játékosok is egy bőséges vasárnapi ebédet emésztgettek volna.

Még az első félidőben, de már a ráadásban megszerezte a vezetést a Roma: az addig szinte észrevehetetlen Gervinho szép cselekkel meghúzta a bal szélt, középre adását pedig Adem Ljajics okosan a bal alsóba pörgette, hat méterről. 0–1! Ahogyan a korábbi két bajnokin, most sem tartott lövés Morgan de Sanctis kapujára, legalábbis a szünet előtt nem, mert nem sokkal az újrakezdést követően egy formás hazai támadás végén Emil Hallfredsson a 16-os elől kilőtte a bal alsót: 1–1!

Nem sokáig örülhettek azonban a veronaiak, mert Gervinho egy szép egyéni megmozdulást követően 15-ről bevette a hazai kaput, és ismét a fővárosiak kerültek előnybe. 1–2!

Beállt a Rómába a kisebb sérüléssel bajlódó Miralem Pjanic és Francesco Totti is, utóbbi pedig hamarosan eldöntötte a mérkőzést, magabiztosan értékesítve a Vassziliosz Toroszidisz által kiharcolt büntetőt: 1–3!

Kihasználta tehát két vetélytársa botlását az AS Roma: hat pontra megközelítette az éllovas Juventust, és ugyanennyivel vezet az őt üldöző Napoli előtt.

1. Juventus 21 18 2 1 51–15 +36 56
2. Roma 21 15 5 1 45–11 +34 50
3. Napoli 21 13 5 3 44–23 +21 44
4. Fiorentina 20 12 4 4 36–20 +16 40
5. Internazionale 20 8 8 4 38–24 +14 32
6. Verona 21 10 2 9 35–34 +1 32
7. Parma 20 7 8 5 31–27 +4 29
8. Torino 20 7 8 5 33–27 +6 29