Felkészülés: az Inter kikapott a francia liga hetedikjétől

Cs. B.Cs. B.
2022.07.23. 20:37
Az Inter kikapott a Lenstől (Fotó: AFP)
Az Inter a rendes játékidő utolsó percében kapitulált és 1–0-s vereséget szenvedett a Ligue 1 elmúlt idényében 7. helyen végző Lenstól felkészülési mérkőzésén, míg a PSV 2–1-re legyőzte a spanyol Király-kupa-győztes Betist.

Az Inter egészen a 90. percig gól nélküli döntetlenre állt, ám ekkor érkezett a 22 éves Lois Openda – akit a franciák 9.8 millió euróért szereztek meg az FC Bruges-től a nyáron –, és megörvendeztette a Lens terjedelmes szurkolóseregét.

A bajnoki aranyról az elmúlt idényben lemaradó, Ruud van Nistelrooy irányította PSV 2–1-re legyőzte a Király-kupa-győztes Betist. Az eindhoveniek vezető gólját a 23 éves Cody Gakpo szerezte, akiért sajtóhírek szerint sorban állnak a topcsapatok, többek között az Arsenal és a Bayern München is, de a tehetség feltehetőleg egy ideig még Hollandiában marad. A PSV a mérkőzésen mutatta be két nyári érkezőjét, az Evertontól kölcsönzött JarradBranthwaite-et és a Troyes-tól kölcsönvett Sáviót.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Internazionale (olasz)–Lens (francia) 0–1 (Openda 90.)
PSV (holland)–Betis (spanyol) 2–1
(Gakpo 7., Mwene 69., ill. Juanmi 52.)
Trabzonspor (török)–Torino (olasz) 0–3 (Radonjics 20., 22., Seck 55.)
KORÁBBAN
Rangers (skót)–Tottenham (angol) 1–2
(Colak 24., ill. H. Kane 50., 56.)
Willem II (holland)–Lyon (francia) 5–0 (Heerkens 21., Hornkamp 24., 32., Bokila 48., Doodeman 60.)
Wolfsburg (német)–Brentford (angol) 4–0 (Wimmer 27., Bornauw 56., 66., Kaminski 86.)
Union Berlin (német)–Nottingham (angol) 1–0 (Siebatcheu 36.; Schäfer Andrást a 61. percben cserélte be az Union edzője)