A pont nélküli Sassuolo állította meg a Napolit, csak a Roma hibátlan

2013.09.25. 22:53
Dries Mertens és csapata, a Napoli váratlan pontvesztésbe futott bele (Fotó: Reuters)
A Napoli és a Roma közül csak utóbbi tudta megtartani százszázalékos mérlegét az olasz bajnokság ötödik fordulójában, a délieken ugyanis kifogott a sereghajtó Sassuolo. A Juventus a Verona után a Chievo elleni s 0–1-ről nyert 2–1-re, míg a Milan zsinórban a harmadik bajnoki mérkőzésén maradt nyeretlen: Bolognában vezetett 1–0-ra, majd 1–3-ról mentett pontot.

A Juventusnak elege lehet Veronából, a bajnokságban ugyanis egymás után kapta meg a Hellas Veronát és a Chievót. Előbbivel szemben vasárnap hátrányba került, de még az első félidőben fordított, és megszerezte a három pontot. Ezúttal sem volt könnyebb dolga, sőt!

A Juventus erőtlen játékot mutatott, a 28. percben pedig hátrányba került: Gianluigi Buffon rossz passza után Gennaro Sardo játszotta meg Cyril Théréau-t, aki középről 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. Az Arturo Vidalt, Carlos Tévezt és Mirko Vucsinicset is a kispadon pihentető bajnoki címvédő nem tudott reagálni, de hatott Antonio Conte félidei fejmosása. Paul Pogba passza után Fabio Quagliarella került helyzetbe, és harmadik lehetőségét nem hibázta el, a két bravúrt is bemutató Christian Puggioni kapujába talált.

Bő negyedórával később már a Juventus vezetett, megtette, amit pár napja a másik veronai csapat ellen, igaz, ehhez kellett az Alberto Paloschi szabályosnak tűnő gólját érvénytelenítő partjelző, valamint Alessandro Bernardini segítsége is, a védő Fernando Llorente elől próbált tisztázni, és a saját kapujába talált.

A Juve megtartotta az előnyt, és újabb nehezen kiharcolt három pontot szerzett.

A Milan a Torino ellen idegenben kicsikart iksz és a Napolitól elszenvedett hazai vereség után Bolognában igyekezett javítani, és az első negyedórában vezetést is szerzett Andrea Poli jól eltalált lövésével. Ám a szezonbeli első győzelméért hajtó Bologna az uruguayi Diego Laxalt kiugrásból szerzett találatával egyenlített, majd a második félidő elején a fonott hajú megfordította az állást.

Miközben Adriano Galliani klubigazgató a lelátón fortyogott, Massimiliano Allegri és Mauro Tassotti a kispad előtt nézett egymásra tanácstalanul – utóbbi nem a legjobb jel, mint ahogy a Bologna harmadik találata sem volt az: Jonathan Cristaldo növelte kétgólosra a hazai előnyt.

Már minden veszni látszott, de a Milan megint előhozta mesteri hajráját, és Robinho szépítése után a 91. percben a hazai kapu előtti flipperezés végén Ignazio Abate pontot mentett a piros-feketéknél.

A Napoli szerdán a Serie A 5. fordulójában otthon a sereghajtó Sassuolo ellen, a Roma Genovában a Sampdoria ellen igyekezett megtartani százszázalékos bajnoki mérlegét a 2013–2014-es idényben. Egyik klubnak sem volt könnyű dolga, hiszen az első félidő után döntetlenre állt. A nápolyiak Blerim Dzemaili bombájával vezetést szereztek, de a sereghajtó öt percen belül egalizált. A 75:25 százalékarányú labdabirtoklás persze elárulta, melyik csapat a jobb, de a Sassuolo húzta, ameddig bírta. És végig bírta! Óriási bravúr kellett a négy forduló után 1–15-ös gólkülönbséggel álló újonc idei első pontszerzéséhez és a Napoli hibátlan mérlegének elhappolásához.

Genovában a Roma remek iramú meccset játszott a Sampdoriával, de az első félidőben kimaradtak a helyzetek, az egyik legnagyobb lehetőséget kialakító Maicont pedig le kellett cserélni sérülés miatt. A fordulás után onnan jött a római gól, ahonnan kevesen várták: Medhi Benatia remek egyéni akció végén talált be. A végén Yao Gervinho Francesco Totti passza után megszerezte első bajnoki gólját a Romában, beállítva a 2–0-s végeredményt.

A Parma megszerezte első győzelmét, de nem volt könnyű. A hazai pályán játszó csapat már 4–1-re is vezetett az Atalanta ellen, de Amauri kiállítása felhozta a vendégeket, akik bő tíz perccel a vége előtt 4–3-ra felzárkóztak. Ám itt véget is ért a felzárkózás.

SERIE A
5. FORDULÓ
Bologna–Milan 3–3
(Laxalt 33., 52., Cristaldo 62., ill. Poli 12., Robinho 89., Abate 91.)
Chievo–Juventus 1–2 (Théréau 28., ill. Quagliarella 47., Bernardini 66. – öngól)
Lazio–Catania 3–1 (Ederson 4., Lulic 39., Hernanes 90., ill. Barrientos 6.)
Livorno–Cagliari 1–1 (Luci 23., ill. Ibarbo 53.)
Napoli–Sassuolo 1–1 (Dzemaili 15., ill. Zaza 20.)
Parma–Atalanta 4–3 (Mesbah 19., Parolo 28., 40., Rosi 35., ill. Bonaventura 20., Denis 44., Livaja 79.)
Sampdoria–Roma 0–2 (Benatia 65., Gervinho 88..)
Torino–Hellas Verona 2–2 (Cerci 36., 52. – az elsőt 11-esből, ill.Gómez Taleb 44., Jorginho 67. – 11-esből)