A Juventus gépezete az Atalantát is bedarálta

2012.12.16. 17:05
Nagyon sima volt: a Juventus egy félidő alatt elintézte az Atalantát (Fotó: Reuters)
A Juventus és az AC Milan is magabiztos győzelemmel zárta az olasz labdarúgó Serie A 17. fordulóját, az AS Roma győzelmi és veretlenségi sorozata azonban véget ért Veronában. Tőzsér Dániel nélkül ikszelt a Genoa, a Parma a Cagliarit, a Catania a Sampdoriát győzte le.

A listavezető Juventus nem sokat várt az Atalanta földbe döngölésével: Mirko Vucsinics egy szép akció végén már a 2. percben kilépett a bal oldalon, és a hosszúba tekert, majd a 14. percben Andrea Pirlo csavart gyönyörűen a kapuba szabadrúgásból (a kettő között azért a vendégek Germán Denis révén kihagytak egy nagy helyzetet). A Juve játék- és passzmesterének ez volt a negyedik szabadrúgásgólja az idényben, ezzel vezeti a Serie A vonatkozó rangsorát. Harmadszor Claudio Marchisio „csöngetett” egy átlövéssel, ezt követően Thomas Manfredini a kiállítás sorsára jutott – a Juventus magabiztosan vezetett, ráadásul remek gólokkal szolgálta ki szurkolóit az első félidőben. A második játékrésznek tétje már nem volt, ennek megfelelően maradt is a 3–0 a meccsen lövésözönt a kapura zúdító (28 kísérlet) Juventus javára.

JUVENTUS–ATALANTA 3–0

Győzelmével a Juventus hét pontra növelte előnyét az Internazionaléval és nyolccal a Napolival szemben, igaz, a délolaszok még este játszanak a Bolognával – győzelmük esetén megelőzik az Intert, és feljönnek a második helyre.

A Milan sem vesztegetett sok időt a gólszerzéssel vasárnap, a Pescara ellen már a 33. másodpercben betalált – El Shaarawy keresztpasszát Antonio Nocerino küldte az üres kapuba. Ez volt az idény második leggyorsabb gólja Arturo Vidal Inter ellen szerzett találata (18 másodperc) után. A második félidő elején Elvis Abbruscato öngóljával nőtt a Milan-előny (a vendégek játékosa Robinho beadását egészen gyönyörű mozdulattal fejelte be, más kérdés, hogy a saját kapujába...), a Pescara azonban Christian Terlizzi révén egy jobb oldali szabadrúgást követő fejessel szépíteni tudott. A végén aztán jött egy újabb öngól (most Jonathas volt a balszerencsés), meg egy El Shaarawy-találat, kijött a két játékosanyag közti különbség.

MILAN–PESCARA 4–1

A Parma Marco Sau gólja után hátrányba került hazai pályán a Cagliarival szemben, de Ishak Belfodil, Jonathan Biabiany és Jaime Valdés révén a 65. percre már magabiztos előnyt kovácsolt, és végül 4–1-re győzve meg is szerezte a három pontot. A genovai csapatoknak nem volt jó napjuk, igaz, ez a Genoa esetében már nem is meglepő: a piros-kékek otthon ikszeltek a Torinóval, Tőzsér Dániel nem lépett pályára.

A Sampdoria Enzo Maresca góljával a félidőben még vezetett a Catania otthonában, de a szicíliaiak gyorsan fordítottak, s végül 3–1-re győztek. Az AS Romával igen váratlan dolog történt: a fővárosiak egy előreívelés után szerzett, hajrábeli Pellissier-góllal 1–0-ra kikaptak a Chievo otthonában. Amióta Zdenek Zeman átvette a csapatot, a Roma még nem játszott szerzett gól nélküli meccset! A fővárosi együttes május elseje óta először nem szerzett gólt, érdekesség, hogy akkor is a Chievo volt az ellenfél. A „farkasok” győzelmi szériájának (és persze a veretlenséginek is) vége.

CHIEVO–ROMA 1–0
1. Juventus 17 13 2 2 36–10 +26 41
2. Internazionale 17 11 1 5 29–18 +11 34
3. Napoli 16 10 3 3 29–14 +15 33
4. Lazio 17 10 3 4 25–18 +7 33
5. Fiorentina 17 9 5 3 33–19 +14 32
6. Roma 17 9 2 6 38–27 +11 29
7. Milan 17 8 3 6 32–22 +10 27