Az első gól Genovában: Buffon hiába nyújtózkodik, nem éri el Immobile gurítását (Fotó: Reuters)

GENOA–JUVENTUS

A Tőzsér Dánielt a kispadra nevező (és ott is tartó) Genoa kifejezetten jól kezdett: a 4. percben Borriello hozta a szívbajt a vendégekre, egy hosszú labda után egyedül maradt a bal szélen, éles lövést eresztett meg, amely kevéssel kerülte el a hosszú alsót. Hamarosan Buffonnak kellett a mezőnybe öklöznie Bosko Jankovics távoli (és erős) szabadrúgását, majd Ciro Immobile indult meg teljesen egyedül a Juventus kapujára, de pocsék megoldással a kapu mellé gurított.

A Juventus ijedezés helyett meglehetősen veszélyes támadásokat vezetett (Cáceres beadása és Marchisio lövése is talpra ugrasztotta a vendégdrukkereket), erre kapott egy gólt: a 17. percben Immobile eltörte a labdát, de az így lett jó, a gurítás pont befért Buffon mellett a jobb alsó sarokba (1–0). Perceken belül majdnem kettő lett, de Jankovics nem hálálta meg góllal Borriello remek kiugratását, a hosszú alsó sarok mellé lőtt.

A félidő felénél folytatódtak a Jankovics-percek: a szerb előbb szabadrúgásból Bonnucci kezét találta el, majd az ezért megítélt, 17 méterről elvégzett szabadrúgással „agyonlőtte” a sorfalat. A félidő hajrájában sem lehetett unatkozni: a Genoa részéről Borriello, a Juventuséről Matri hagyott ki óriási helyzetet. A 43. percben a házigazdák jöttek megint, Buffonnak kellett kitolnia egy igen jó szabadrúgást – az kérdés, hogy az előtte elkövetett szabálytalanságért Bonucci sárga lapot vagy pirosat érdemelt (a Genoa-játékosok természetesen pirosat reklamáltak, a játékvezető sárgát adott). A Juventus tulajdonképpen megkönnyebbülten zárhatta az első félidőt, mert többgólos hátrányba is kerülhetett volna.

A Juve rákapcsolt a második félidő elején, Sebastian Giovinco révén a kapufát is eltalálta, majd a edzői stáb frissített, harcba dobva Kwadwo Asamoaht és Mirko Vucsinicset. A Genoa sem maradt adós a válasszal, a kapufára egy lécen csattanó Borriello-fejessel felelt. Nem volt megállás, Bertolacci révén a 61. percben újabb ziccert hibázott a Genoa, az ellentámadásból pedig egyenlített a Juventus: egy kontra végén Vucsinics okosan készített elő Giaccherininek, aki futtából nagy lövést küldött a kapu bal oldalába (1–1).

A 76. percben Bertolacci a kihagyott ziccernél is nagyobb bakit követett el, szabálytalankodott a tizenhatoson belül a betörő Asamoahval szemben, a megítélt tizenegyest pedig Vucsinics beküldte a bal alsóba (1–2). A meccset a hajrában Kwadwo Asamoah döntötte el, aki a bal oldalon érkezve valósággal belerohant Vucsinics megpattanó beadásába (1–3) – a Juventus megrázta magát, és jó második félidei teljesítményével megnyerte a 45 perc után még vereséggel fenyegető meccset.

Giaccherini adta meg a jelet a feltámadásra (Fotó: Reuters)
GENOA–JUVENTUS 1–3

ROMA–BOLOGNA

A Roma a legjobb zemani hagyományokra hajazó kezdést mutatott be a Bologna ellen, a 16. percben már 2–0 állt az eredményjelzőn: előbb Totti lécről kipattanó bombáját fejelte be Florenzi, majd Erik Lamela lőtt távolról gólt a kapufa segítségével. Minden szép és jó volt a hazaiak számára 72 percig, aztán egy perc után semmivé lett az előny: Albertino Gilardino és Alessandro Diamanti révén egyenlített a Bologna. Nem ez volt a slusszpoén, Gilardinónak még volt egy húzása, ezzel rémálommá változtatva a Romának álomszerűen induló mérkőzést.

AS ROMA–BOLOGNA 2–3

NAPOLI–PARMA

A fordulót százszázalékos mérleggel kezdő nápolyiak egy értékesített Cavani-tizenegyessel nyitottak, majd egy sakk-mattra kijátszott kontrából megduplázták előnyüket, a Parma Parolo góljával szépített a 44. percben. A döntő szót Insigne mondta ki, a Napoli a Lazióhoz és a Juventushoz hasonlóan háromból hármat nyert eddig.

NAPOLI–PARMA 3–1

TORINO–INTERNAZIONALE

A találkozón még ki sem bontakoztak az erőviszonyok és a napi, aktuális forma, máris vezetéshez jutottak a vendégek, mégpedig a rutinos argentin légiósnak, Diego Militónak köszönhetően, aki egy távoli, kapu előtt megpattanó lövéssel szerzett vezetést övéinek. A folytatásban egyenlő erők kőkemény csatáját láthatták a nézők, amelybe több szabálytalanság is becsúszott. Az idő múlásával egyre inkább érződött, hogy az Inter olyan nagy erőket nem mozgósít az újabb gól megszerzéséért, inkább az egygólos előny megtartására törekedtek a vendégek.

A Torino a megszerzett labdákkal próbált volna gyors támadásokat kezdeményezni, helyzeteket is sikerült kialakítaniuk, de rosszul céloztak. Ha egyáltalán eljutottak odáig, hogy lőhessenek. A milánóiak ugyanis rutinosan lassították a játékot, labdatartással próbáltak akciókat vezetni. A hajrában a pontszerzés reményében mindent egy lapra feltevő, kicsit kinyíló hazaiakkal szemben a csereként pályára lépő Antonio Cassanót elég volt egy labdaátvételnél szabadon hagyni, ő máris büntetett, eldöntve ezzel a három pont sorsát.

TORINO–INTERNAZIONALE 0–2

A TÖBBI PÁLYÁN...

Az Udinese villámrajtot vett Sienában, Basta és Di Natale öt percen belül bepakolt kettőt – az idénybeli első bajnoki gólját megszerző Antonio Di Natale immár tizedik Serie A-szezonjában talált be a kapuba. Az udineiektől Andrea Lazzari piros lapot kapott a második félidő elején, a Siena pedig ezt kihasználta, és kiegyenlített a hajrában.

A Fiorentina a bomba formában futballozó Sztevan Jovetics révén került előnybe a Catania ellen, majd a csereként beálló Luca Toni két perccel beállása után megszerezte a másodikat.

Pescarában a még szintén hibátlan (de pontlevonással sújtott) Sampdoria Maxi López révén szerezte meg fél óra után a vezetést, majd egy óra után Marcelo Estigarribia növelte a fórt, innen pedig a házigazdák hiába küzdöttek, a szépítésig eljutottak, az egyenlítésig már nem.

SERIE A
3. FORDULÓ
Fiorentina–Catania 2–0 (Jovetics 43., Toni 65.)
Genoa–Juventus 1–3 (Immobile 18., ill. Giaccherini 61., Vucsinics 78., K. Asamoah 84.)
Napoli–Parma 3–1 (Cavani 3. – 11-esből, Pandev 39., Insigne 77., ill. Parolo 44.)
Pescara–Sampdoria 2–3 (Celik 75., Caprari 89., ill. Maxi López 31., 76., Estigarribia 60.)
Roma–Bologna 2–3 (Florenzi 6., Lamela 16., ill. Gilardino 72., 90., Diamanti 73.)
Siena–Udinese 2–2 (Calaio 70., Zé Eduardo 77. – 11-esből, ill. Basta 3., Di Natale 5.)
Torino–Internazionale 0–2 (D. Milito 13., Cassano 82.)
Chievo–Lazio 1–3 (Pellissier 83. – 11-esből, ill. Hernanes 5., 74., Klose 38.)

1. Juventus 3 3 9–2 +7  9
2. Napoli 3 3 8–2 +6  9
3. Lazio 3 3 7–1 +6  9
4. Sampdoria 3 3 6–3 +3  8
5. Internazionale 3 2 1 6–3 +3  6
6. Fiorentina 3 2 1 5–3 +2  6