A Juve és az Inter is győzelemmel hangolt a csúcsrangadóra

2012.10.31. 22:54
Pogba kiváló játékát győztes góllal koronázta meg (Fotó: Action Images)
Győzelemmel készült a szombati Derby d'Italiára a Juventus és az Internazionale is: a torinóiak a Bologna, a milánóiak a Sampdoria ellen nyertek hazai pályán. Kikapott a Napoli, így a tabellán az Inter mögé szorult, nem tudott nyerni a Lazio és az Udinese, ismét 3–2-es vereséget szenvedett a Roma.

JUVENTUS–BOLOGNA

Torinóban Andrea Pirlo nyilván három ponttal szerette volna megünnepelni, hogy már két éve nem volt tagja bajnoki mérkőzésen vesztes csapatnak – a Bologna viszont nem csak statisztálni érkezett, hanem kőkeményen védekezni, így egy félidő után tartotta a gól nélküli döntetlent. A Juvéból Paul Pogba jutott a legközelebb a gólhoz, de egy óriási lövését hárította a kapus helyett a kapufa, majd egy szabadrúgás után tiszta helyzetből a jobb alsó sarok mellé fejelt. A játékrészt két meg nem adott gól (egy itt, egy ott) is színesítette.

A második félidő kilencedik percében tört meg a Bologna ellenállása, ehhez egy remek Juventus-akció kellett: Pogba előrenyesett labdáját Emanuele Giaccherini fejelte középre, az üresen érkező Fabio Quagliarella pedig megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

A Juve némiképp takaréklángon folytatta, ám nem sikerült megőriznie a vezetést: a 70. percben Saphir Sliti Taider óriási, tizenhatoson kívülről eleresztett lövése akadt meg a kapufa segítségével a hosszú sarokban. Kapcsolt a Juve, és megkísérelte visszaszerezni a vezetést, de a csereként beállt Vucsinics nem tudott betalálni, Pirlo pedig kapu fölé csavart egy szabadrúgást. A Bologna a 92. percig őrizte az ikszet, ekkor azonban Giovinco bal oldali beívelését a mezőny legjobbjának bizonyuló Pogba közelről a kapuba fejelte. A Juventus így nincs lőtávolban az Inter elleni csúcsrangadó előtt, a következő fordulót is biztosan az élen fejezi be.

INTER–SAMPDORIA

Az Internazionale öt győzelemből „érkezve” további önbizalom-növelést tervezett a Sampdoria ellen, ehhez képest egy félidő után 0–1-re állt egy csúnya egyéni hiba következtében. A bakit Andrea Ranocchia követte el és Gianni Munari használta ki, az Inter pedig ez előtt és után hiába támadott, nem tudott betalálni – Antonio Cassano, Fredy Guarín is helyzetet hagyott ki, Diego Milito pedig kevéssel maradt le egy beadásról (és a valószínű gólról).

Milito sikeres büntetője

A második félidő elején Andrea Costa összehozott egy Inter-büntetőt és még ki is állították – Milito köszönte a lehetőséget, kiegyenlített a tizenegyesből. Az Inter „Hercege" a 2012-es évben már 25. Serie A-gólját szerezte meg – eredményesebb ebben a naptári évben az olasz élvonalban, mint bármely más játékos.

A milánóiak nem álltak meg itt, hajtottak a második gólért, amelyet a 68. percben meg is szereztek: Renan hibája után fordult az Inter, a kontra végén Cassano Palacio elé tálalt, aki kihasználta az előtte adódó lehetőséget és kilőtte a hosszút. A harmadikat Guarín szerezte meg a 81. percben (a támadás során lest észlelő és reklamáló Ciro Ferrarát elküldte a bíró a kispadról), Eder szépítése már későn jött, így az Inter is győzelemmel hangolt a Derby d'Italiára.

ATALANTA–NAPOLI

A Napoli a továbbra is sérült Edinson Cavani nélkül elszenvedte második vereségét a bajnokságban. A bergamóiak a chilei Carlos Carmona jól eltalált lövésével szerezték meg a vezetést a 19. percben, és a szünetig különösebb nehézségek nélkül tartották is előnyüket, a Napoli támadásai nem sok veszélyt rejtettek magukban.

A második játékrészben már több lehetőségük volt a nápolyiaknak, de ezekből egyet sem tudtak kihasználni, így a következő fordulót már csak harmadikként várhatják.

PARMA–ROMA

A már-már menetrendszerű Erik Lamela gól ezúttal is érkezett (az argentin támadó a legutóbbi négy bajnokiján ötödször volt eredményes), ám hiába került előnybe a Roma már a 8. percben, ezt csakúgy, mint az Udinese ellen, ezúttal sem tudta megtartani. A Parma már az első félidőben fordított: előbb az orrtörés gyanújával lecserélt Amauri helyére beállt Ishak Belfodil egyenlített – a kapus Antonio Mirante jegyezte a gólpasszt –, majd a lestaktikát kijátszó Marco Parolo mattolta Maarten Stekelenburgot.

A második félidőben a hazaiak világbajnok védőjük, Cristian Zaccardo góljával 3–1-re elhúztak, de Francesco Totti visszahozta a Roma reményeit. A vendégek ikonja tizenegyest hibázott, ám a kipattanót már gólra váltotta, ezzel a 17. találatát jegyezte a Parma ellen – ennél többször egy másik csapat kapuját sem vette be. Ez azonban a lehető legkevésbé sem vigasztalhatta, ugyanis ismét kikaptak, a Parma pedig győzelmével megelőzte őket, és feljött a 6. helyre.

LAZIO–TORINO

A Lazio a hétvégén Firenzében nemcsak három pontot bukott, hanem kiállítás miatt elvesztette két alapemberét is. Az eltiltott Cristian Ledesma és Hernanes távollétében nem is kezdett jól a római csapat, a 10. percben hátrányba került a lengyel védő, Kamil Glik fejesével. A hazaiak ezután nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért a felázott talajú Stadio Olimpicóban (sokáig az is kérdéses volt, meg tudják-e rendezni a találkozót), ez végül a második félidő elején jött össze nekik. Stefano Mauri találata után hamar meg is fordíthatta volna a meccset a Lazio, de a csapatkapitány Tommaso Rocchi csak az oldalhálót találta el, miután elhúzta a labdát a kapus mellett. A játék a továbbiakban is többnyire a Torino térfelén zajlott, de a kékek előnye meddőnek bizonyult, maradt az 1–1.

A TÖBBI PÁLYÁN...

A Cagliari a kétgólos, gólpasszt is adó Nene vezérletével fél óra alatt ledarálta a Sienát, mely 3–0-s hátrányból már csak szépíteni tudott, a pontszerzésre nem volt esélye (pláne, hogy büntetőt is rontott). A szárdok négyes győzelmi szériában menetelnek.

Antonio Di Natale büntetőből szerzett vezetést az Udinesének, de az előző fordulóban az AS Romát legyőző friuliak nem tudták megtartani az előnyt a Catania ellen hazai pályán. A szicíliaiak Castro révén egyenlítettek, Lodi révén a 86. percben fordítottak, de Di Natalénak közvetlenül a lefújás előtt még „maradt egy tölténye”, egalizált.

A Chievo korán emberelőnybe került a Pescara ellen, de csak a hajrában tudta ezt – két gyors egymásutánban elért góllal – kihasználni.

1. Juventus 10 9 1 22–5 +17 28
2. Internazionale 10 8 2 19–9 +10 24
3. Napoli 10 7 1 2 15–6 +9 22
4. Lazio 10 6 1 3 16–11 +5 19
5. Fiorentina 9 4 3 2 11–7 +4 15
6. Parma 10 4 3 3 14–14 0 15
7. Roma 10 4 2 4 22–19 +3 14
8. Cagliari 10 4 2 4 10–13 –3 14