Profi boksz: jöhet Uszik vagy Joshua? A nehézsúly új csillaga kiütéssel lett bajnok – videó

Cs. B.Cs. B.
2022.06.12. 15:31
Daniel Dubois kiütéssel lett nehézsúlyú reguláris bajnok (Fotó: Getty Images)
Szombat éjszaka Miami adott otthon Don King aktuális gálájának: az esemény főmérkőzésén új reguláris nehézsúlyú WBA-bajnokot avattak, mivel az eddig veretlen, 32 éves Trevor Bryant (22–1–0, 15 KO, TKO) a negyedik menetben kiütötte a súlycsoport új csillaga, a 24 éves brit Daniel Dubois (18–1–0, 17) – számolt be róla a profiboksz.hu.

A találkozó meglehetősen egyoldalúan alakult, Dubois az első percektől kezdve dominált, a címvédő erejéből pedig csak az időszakos túlélésre futotta.

A mérkőzés a negyedik menetben ért véget: Dubois egy fejre mért balhoroggal a padlóra küldte ellenfelét, a hason fekvő Bryan pedig képtelen volt felkelni, így a vezetőbíró kiszámolta (KO).

Nem volt zökkenőmentes a 24 éves brit öklöző idáig vezető útja, hiszen az eddigi egyetlen veresége alkalmával – tavaly novemberben kiütötte a 36 éves Joe Joyce – olyan súlyosan megsérült a szeme, hogy az esetleges visszavonulása is szóba került.

Korábbi portrénkban már foglalkoztunk Daniel Dubois-val, a cikket IDE kattintva olvashatja el!