Ökölvívó ob: Buza Rafael volt a döntők meglepetésembere

2022.12.10. 23:15
Telt ház előtt rendezték meg szombaton Miskolcon a Papp László ökölvívó országos bajnokság fináléit, melyek meglepetését az ifjúsági korú Buza Rafael szolgáltatta Fodor Milán legyőzésével a 67 kilogrammos kategóriában.
Buza Rafael (balra) volt az ob meglepetése
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Kovács Péter)
Buza Rafael (balra) volt az ob meglepetése A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Kovács Péter)

A döntőket két programban bonyolították le a Miskolci Egyetem Körcsarnokában. A 13 órakor indított délutáni szakaszban 13 meccset rendeztek, melyek közül a férfiak 63,5 kilogrammos döntője emelkedett ki. A váltósúlyú fináléban a favorit, Európa-bajnoki bronzérmes Kovács Richárd a feltörekvő tehetségek közé tartozó Énekes Dominikkal csapott össze, s noha utóbbi nem tudta borítani a papírformát, az NYVSC bokszolója egyértelműen jobban bokszolt nála, de a KSI fiatalja remekül helyt állt, s végig komoly erőbedobásra késztette Kovácsot.

„Őszintén szólva én előzetesen nem voltam benne biztos, hogy végig megy ez a meccs, de Énekes Dominik nagyon szépen helyt állt” – mondta az MTI-nek Bertók Róbert szövetségi kapitány.

A délután legemlékezetesebb győzelmét viszont nem Kovács Richárd, hanem egyértelműen a 48 kilogrammban diadalmaskodó Bernáth Imre aratta, aki kevesebb mint tíz másodperc alatt kiütéssel verte az FTC versenyzőjét, Szlávik Vlacseszlavot. A DVSC papírsúlyú öklözője egy gyönyörű jobb horoggal állcsúcson találta riválisát, aki az ütéstől elterült a padlón, s az orvosnak kellett kezelnie, mielőtt talpra tudott állni.

Az esti programra megtelt a Körcsarnok, s a nézőknek nem kellett csalatkozniuk, mert a meccsek remek színvonalúak voltak.

„Parázs hangulatú mérkőzések voltak este, és nagyon örülök annak, hogy teltház előtt tudtuk megrendezni a döntőket, mert ez kijárt az országos bajnokságnak” – mondta szombat este az MTI-nek a kapitány, aki az 51 kilogrammos és az 54 kilogrammos férfi döntőket emelte ki, előbbit Bernáth Attila nyerte 3–2-es megosztott pontozással Virbán Martinnal szemben, utóbbit pedig egy szikrázóan kemény küzdelem végén Szaka István egyhangú pontozással Bernáth László felett. A szakember az idén szintén Európa-bajnoki bronzérmet nyerő Veres Roland 57 kilós győzelmét is méltatta.

Meglepetés a 67 kilogrammban született, melyben az ifjúsági korú Buza Rafael nagyszerű meccsen, 4–1-es pontozással múlta felül az egész ob-n jól teljesítő Fodor Milánt.

„Azt kell mondjam, hogy Milán is jól bokszolt, de Rafael meg tudott újulni a harmadik menetre, ami óriási fegyvertény egy ilyen fiatal sportolótól” – jegyezte meg Bertók Róbert, aki összességében elégedett volt a négynapos bajnokság színvonalával.
Az ob-n Nagy Tímea (75 kg) 15., Szűcs Szabina (57 kg) pedig 9. bajnoki aranyérmét gyűjtötte be.