Boksz: Povetkin a vírust legyőzte, de Whyte a padlóra küldte – videó

2021.03.28. 11:56
Szombaton késő éjszaka Gibraltáron feszült egymásnak immár másodízben Alekszandr Povetkin (36 győzelem–3 vereség– 1 döntetlen, 25 KO/TKO) és Dillian Whyte (30–28, 19 KO/TKO), az orosz-brit ütközet tétje pedig a WBC szervezet nehézsúlyú interim, azaz ideiglenes világbajnoki címe volt.

Érdekes felvezetést adott a mérkőzésnek, hogy annak ellenére, hogy a tavaly augusztusi „odavágón” Povetkin diadalmaskodott kiütéssel, a szombati visszavágó esélyese – legalábbis a fogadóirodák többsége szerint – Whyte volt.

A találkozót a szemmel láthatóan motivált Whyte kezdte agresszívabban, és már az első menetben érzékelhető volt, a hogy a koronavírusos megbetegedésből felépülő Povetkin nincs igazán formában. A második felvonásban némileg kiegyenlítettebbé vált a küzdelem, azonban a harmadik etapban ismét látványosabban Whyte felé billent a mérleg nyelve, és Povetkin több alkalommal is úgy tűnt, meg van fogva.

A negyedik felvonás elején ismét Whyte lendült támadásba, és egyre többször hozta zavarba a szívósan küzdő, de egyre rosszabb állapotba kerülő Povekint. A rogyadozó orosz bunyóst az említett menet közepén megrendítette a kihívó, azonban ekkor még kisebb csodaként nem ment le, de a vég már a levegőben lógott, és röviddel ezt követően be is fejeződött a találkozó. A szédelgő címvédőt Whyte letámadta, Povekint pedig a fejre irányuló, érezhetően súlyos ütések hatására padlóra került, és felállt ugyan, de egyértelmű volt, hogy nem tisztult ki, és azzal párhuzamosan, hogy a bíró jelezte, leállítja a mérkőzés, Povekint edzője is bedobta a törölközőt.

Ezzel az idő előtti győzelemmel a 32 éves Whyte visszaszerezte az általa már korábban is birtokolt zöld övet, és könnyen elképzelhető ezek után, hogy a súlyos vereség hatására a 41 éves Povetkin szögre akasztja a kesztyűket.