Videobíró: „Hat-nyolc hónapos procedúra” – Kassai a játékvezetők felkészítéséről

Az orosz futballbírók főnöke, Kassai Viktor a Nemzeti Sportnak elmondta, megtapasztalta a gyakorlatban, hogy alapos felkészültség kell a videós elemzéshez.

NB I: Nagy szükség van a VAR-ra – Szabó Zsolt

Bejött Szabó Zsolt volt FIFA-bíró korábbi jóslata, míg az MLSZ költséghatékony módszert választ arra, hogy az NB I-ben segítse a játékvezetőket.

Románia: küszöbön a videobíró bevezetése az élvonalban

Justin Stefan , a Román Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) főtitkára bejelentette, hogy az élvonalbeli bajnokság televíziós közvetítési jogait birtokló cég készen áll arra, hogy beszerezze a videobíró-technológia (VAR) bevezetéséhez szükséges berendezést, amelyet tesztjelleggel akár a jelenlegi idényben is alkalmazhatnak – számolt be a Háromszék.

El: Arteta szerint a VAR-ra már a csoportkörben is szükség van

Mikel Arteta, az Arsenal menedzsere szerint az Európai Labdarúgó-szövetségnek (UEFA) át kellene gondolnia döntését, amely szerint az Európa-ligában csak az egyenes kieséses szakasztól kötelező a videobíró (VAR) – írja az MTI.

PL: Az a véleményem, hogy hiányzik a régi futball – Mourinho

José Mourinho, a Tottenham labdarúgócsapatának menedzsere továbbra sincs jó véleménnyel a VAR-rendszerről és a videobíróval kapcsolatban.

Serie A: „Egyértelmű tizenegyes volt” – Balogh lerántása miatt háborognak az Internél

Mint arról beszámoltunk, Balogh Botond a szerdai Olasz Kupa-mérkőzés után szombaton a Serie A-ban is bemutatkozott a Parma labdarúgócsapatában, és kezdőként végigjátszotta az Inter elleni bajnoki találkozót (2–2). A helyi sajtóban nagy port kavart a meccs egyik jelenete, mely során – még a Parma 2–1-es vezetésénél – a 18 éves magyar középhátvéd a tizenhatoson belül több mint gyanús körülmények között földre vitte Ivan Perisicet, a hazaiak világbajnoki ezüstérmes horvát támadóját. Marco Piccinini játékvezető nem ítélt tizenegyest, és a videós szobában ülő kollégái sem láttak szabálytalanságot, nem úgy Giuseppe Marotta, az Inter vezérigazgatója…

Labdarúgás: Sosem dönt egységesen, ezért gyűlölik a videobírót – Szabó Zsolt

Szabó Zsolt korábbi játékvezetővel nagyinterjút készített az Origo – a két és fél éve visszavonult, összesen 321 első osztályú magyar bajnokin dirigáló szakember ma is naprakész a játékvezetés történéseit illetően, ő a videobíró hazai bevezetésének első számú szószólója, aki kendőzetlenül mesélt a rendszer visszásságairól is.

PL: itt a kép, ami alapján nem adták meg a 3. Liverpool-gólt

Mint arról beszámoltunk, a Liverpool 2–2-es döntetlent játszott a városi rivális Evertonnal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League). Igaz, úgy tűnt, a végén aztán eldönteni Jordan Henderson a találkozót, ám az angol középpályás találatát nem adták meg.

Ázsiai BL: a negyeddöntőben bemutatkozik a videobíró

Az ázsiai labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőiben bemutatkozik a videobírós technológia (VAR).

UEFA: eldőlt, hol rendezik meg a BL-nyolcaddöntőket – hivatalos

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) a végrehajtó bizottság csütörtöki ülése után bejelentette, hogy a Bajnokok Ligája és az Európa-liga nyolcaddöntőinek még hátralévő mérkőzéseit a pályaválasztó csapatok a saját stadionjukban rendezhetik meg, amennyiben a feltételek ehhez adottak.

Barcelona: „A videobíró mindig ugyanannak a csapatnak kedvez”

Vasárnap a listavezető Real Madrid és a címvédő FC Barcelona is megnyerte soros mérkőzését a spanyol labdarúgó-bajnokságban (La Liga), a királyi együttes az Athletic Bilbao otthonában győzött 1–0-ra, míg a katalánok a Villarreal vendégeként nyertek 4–1-re. A fővárosi alakulat mérkőzésén megint fókuszba került a videobíró, melynek működését és használatát Barcelonából és Bilbaóból is kritizálták.

Barcelona: nem korrekt a VAR használata Setién szerint

A Barcelona trénere, Quique Setién szerint nem használják megfelelően a videobírós rendszert a spanyol labdarúgó-bajnokságban.

Real Madrid: megint „bíróznak” a meccsük után, Zidane-t ez nagyon idegesíti

Zinédine Zidane, a Real Madrid labdarúgócsapatának vezetőedzője azt mondta, nagyon csalódott, hogy a Real Sociedad elleni, vasárnap esti 2–1-es siker után kizárólag a bíró döntéseire vonatkozó kérdéseket kapott, noha együttese a győzelemmel pontszámban beérte az FC Barcelonát a tabella élén.

PL: átlagosan egy percet vesz el az angol bajnokikból a VAR

Az előző öt idényt összevetve, átlagosan egy percet vesz el az angol labdarúgó-mérkőzésekből a videobíró bevezetése – derül ki az Opta sportstatisztikákkal foglalkozó cég munkatársa által megosztott grafikonból.

PL: elismerték, hibázott a videobíró a Chelsea–Tottenhamen

Mint arról beszámoltunk, az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójának nyitó mérkőzésén a Chelsea hazai pályán 2–1-re legyőzte a Tottenham Hotspurt. A mérkőzés legtöbbet vitatott esete az 52. percben  történt, amikor Giovani Lo Celso, a vendégek középpályása nagyon csúnyán megtaposta César Azpilicueta lábát, ám Michael Oliver a videobírókkal konzultálva nem osztott ki sem sárga, sem piros lapot – mint később hivatalosan is elismerték, tévesen.

PL: a szurkolók kétharmada elégedetlen a VAR-ral, ezeken változtatnának

A Premier League-követő britek szerint a videobíró rendszer jelenlegi formájában csak ártott az angol élvonalnak. Mindezt a YouGov közvélemény-kutató cég felméréséből derül ki, amely arra a következtetésre jutott, a szurkolók többsége ugyan nem veti el teljesen a videobírós rendszert, ám jelentős átszervezést szeretne látni annak működésében és használatában.

NB I: az MLSZ eltökélt a VAR mellett; a 2020-as rajt viszont bizonytalan

Amint arról beszámoltunk, a Nemzetközi Sportújságíró Szövetség (AIPS) meghívására hétfőn Magyarországra látogatott Gianni Infantino, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség elnöke. A FIFA-vezér az MLSZ-elnök Csányi Sándorral is találkozott, a másfél órás – ugyanakkor informális – beszélgetésről pedig a Magyar Labdarúgó-szövetség honlapja közölt néhány részletet. Ebből kiderült, a videobíró hazai bevezetése is szóba került. Jelen állás szerint még nem biztos, hogy a 2020–2021-es idényben lesz VAR az NB I-ben, a szándék viszont egyértelmű.

Németország: a BL-győztes csatár legutóbbi 3 meccsén 6 gólját vonta vissza a VAR

Mario Gómez, a német másodosztályú VfB Stuttgart korábbi válogatott labdarúgója nincs jó véleménnyel a játékvezetőket segítő videorendszerről, mivel a legutóbbi három mérkőzésén összesen hat találatát vonta vissza a VAR.

FIFA: így tennék érthetőbbé a VAR-ral hozott döntéseket

A bíróknak a jövőben el kellene magyarázniuk a VAR alapján meghozott döntéseiket a szurkolók felé – legalábbis a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) Szabályalkotó Testületének (IFAB) új elgondolása szerint.

Videó: kétszer segített a VAR a kupaelődöntő 120. perce után

A labdarúgó Marokkói Kupa elődöntőjében nem mindennapi jelenetsor játszódott le: a Difaa el-Dzsadida–TAS mérkőzés kétszer 15 perces hosszabbításának ráadásában, azaz a 120. perc után a játékvezető kétszer is a VAR segítségét kérte ki, ezzel a végletekig fokozva az izgalmakat…