Vb 2022: nyolc angliai légióst hívtak meg a brazil keretbe

Tite, a brazil labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya nyolc angliai légióst hívott meg a keretébe az októberi világbajnoki selejtező mérkőzésekre – adta hírül a Magyar Távirati Iroda.

Vb 2022: Katar ellehetetlenítheti az oltatlan futballisták szereplését

A 2022-es világbajnokság házigazdája kilátásba helyezte: csak a koronavírus ellen beoltott labdarúgóknak fogja engedélyezni, hogy részt vegyenek a 2022-es világbajnokságon – írta a The Athleticre hivatkozva a Magyar Távirati Iroda.

Vb 2022: a horvát válogatottat választotta a Bayern védője

Josip Stanisic behívót kapott a horvát labdarúgó-válogatott soron következő két világbajnoki selejtezőjére azt követően, hogy a Bayern München védője az ottani szereplést választotta a német nemzeti csapat helyett.

Vb 2022: menesztették a ghánai válogatott szövetségi kapitányát

A gyenge eredmények miatt menesztették Charles Akonnort, a ghánai labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányát – számolt be róla az MTI.

Vb 2022: az oroszok védője lemondta a válogatottságot

Lemondta a válogatottságot Mário Fernandes, az oroszok brazil származású labdarúgója – írja az MTI.

1. félidő–2. félidő 0–16 – a szünet után szétesik a válogatott

Egyetlen gólt sem kapott az idei tizenegy mérkőzésén a magyar válogatott, ha az első félidőket nézzük, ami elképesztő teljesítmény. Csakhogy sajnálatos módon mindig következik egy második játékrész, ott pedig valami történik. Hogy mi, arra kerestük a választ.

Vb 2022: távozik a török válogatott szövetségi kapitánya

Három nappal a hollandoktól elszenvedett, kiütéses vereséget követően a török szövetség szerződést bontott Senol Günessel, a labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányával – írja az MTI.

Vb 2022: Messi mesterhármassal döntötte meg Pelé rekordját

Argentína és Brazília is sima győzelmet aratott a 2022-es labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezősorozatában.

Vb 2022: kényszerleszállás, Skóciában rekedtek a németek

Kényszerleszállást hajtott végre szerdán Skóciában az Izlandon 4–0-ra megnyert világbajnoki selejtező után hazafelé tartó német labdarúgó-válogatott repülőgépe – írja az MTI.

Vb 2022: a playoffálmaink szempontjából nem jött jól az újabb osztrák zakó

Véget ért a szeptemberi válogatott szünet, négy forduló maradt hátra a 2022-es labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjéből. Magyarország a negyedik helyről várja az I-csoport folytatását, s az osztrákok Skócia elleni veresége miatt a Nemzetek Ligájából való pótselejtezéstől is távolabb kerültünk.

Vb 2022: pozitív lett az egyik kazah játékos doppingtesztje

Pozitív lett annak a kazah futballistának a doppingtesztje, aki a múlt heti világbajnoki selejtezőn kétszer is eredményes volt a válogatottban – írja az MTI.

Videó: Werner senkitől sem zavartatva, néhány méterről hagyta ki az ordító ziccert

Mint ismert, a labdarúgó-világbajnoki selejtezősorozat európai zónájának J-csoportjában Németország 4–0-ra kiütötte Izlandot. A találkozó utolsó gólját a Chelsea játékosa, Timo Werner szerezte, ám a német csatár így sem lehet maradéktalanul elégedett, hiszen egy ziccert is elpuskázott az üresen tátongó izlandi kapu előtt. Íme!

Vb 2022: így alakul a magyar válogatott októberi programja

A szeptemberi selejtezők után októberben is pályára lép a magyar válogatott a 2022-es katari világbajnokság európai selejtezőiben. A csapat előbb Albániát fogadja, majd Angliába utazik.

Vb 2022: Mennyei zene – andorrai lapszemle

Mint ismert, a magyar labdarúgó-válogatott küzdelmes mérkőzésen győzte le 2–1-re Andorrát a Puskás Arénában vb-selejtezőn. Az andorrai lapok nagyon büszkék Koldo Álvarez együttesére.

Vb 2022: Mexikó pontokat vesztett, az USA a hajrában fordított

A 2022-es labdarúgó-világbajnokság CONCACAF-zóna selejtezőinek harmadik szakaszának 3. fordulójában az éllovas Mexikó 1–1-es döntetlent játszott Panama vendégeként, míg az Egyesült Államok 4–1-re nyert Hondurasban.

Vb 2022: osztályozza a mieink Andorra elleni teljesítményét!

Ahogy azt a válogatott meccsek után már megszokhatták olvasóink, a Magyarország–Andorra (2–1) vb-selejtezőt követően is értékelhetik a mieink teljesítményét az 1-től (leggyengébb) 10-ig (legjobb) terjedő skálán. A felsorolásban azok a játékosok nem szerepelnek, akik az utolsó tíz percben álltak be csereként.

Vb 2022: Belgium Praet góljával nyert Fehéroroszországban

Belgium 1–0-ra legyőzte Fehéroroszországot, míg Wales 0–0-s döntetlent játszott Észtországgal a labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének 6. fordulójában.

Vb 2022: először győztek a görögök; Koszovóban nyertek a spanyolok

Spanyolország 2–0-ra megverte Koszovót, Görögország pedig 2–1-re legyőzte Svédországot a labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének 6. fordulójában.

Vb 2022: a németek idegenben ütötték ki Izlandot

A labdarúgó-világbajnoki selejtezősorozat európai zónájának J-csoportjában Németország 4–0-ra kiütötte Izlandot. Nem született gól Észak-Macedónia és Románia meccsén.

Vb 2022: döntetlen a lengyel–angol; gólparádé Albániában

Lengyelország és Anglia varsói mérkőzése 1–1-re végződött a 2022-es labdarúgó-világbajnokság selejtezőjének szerdai játéknapján. Albánia hazai pályán 5–0-ra verte San Marinót, és ezzel a magyar válogatottat is felvonultató I-csoport második helyére lépett.