
Olvassa a Nemzeti Sportot digitális formában.
Közepesen felhős
Szombati sportműsor: pályán a Barca és a Bayern; NB I
Szombaton három mérkőzést rendeznek a labdarúgó NB I-ben: Kisvárda–Paks, Debrecen–ZTE FC és Ferencváros–Vasas élőben az ...
A négy évvel ezelőtti oroszországi labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntős mezőnyéből csak kilenc csapat jutott Katarban is a legjobb 16 közé. A vb-k történetében most fordult elő először, hogy mind a hat kontinens képviselteti magát a nyolcaddöntőben. Európa és Dél-Amerika visszaesett 2018-hoz képest, mindkét földrész két-két helyet vesztett az előző világversenyhez viszonyítva.
A rendvédelmi szervek szerint több mint kétezer külföldi, aki a 2018-as labdarúgó-világbajnokságra érkezett Oroszországba, még mindig nem hagyta el az országot.
Dusan Tadics elképesztő idényt fut, szenzációs játékára pedig kedden azok is felkaphatták a fejüket, akik az évad során kevés Ajax-meccset láttak. A magyar határ mellett született szerb középpályás a nyáron a Premier League-et elhagyva igazolt Hollandiába, ahol valósággal újjászületett – a Real Madrid elleni remeklésével pedig a tekintélyes L’Équipe elismerését is kivívta: ő lett a kilencedik játékos, akinek 10-es osztályzatot adott a lap!
A Francia Labdarúgó-szövetség a hivatalos YouTube-csatornáján tett közzé egy videót, amelyben a szurkolók bepillanthatnak a 2018-as világbajnoki döntő kulisszái mögé. A kamera már a bemelegítéstől kezdve végigkíséri a játékosokat, láthatjuk Didier Deschamps monológját a félidőben, majd a mérkőzés utáni önfeledt ünneplést is.
Gareth Bale vagy Cristiano Ronaldo ollózása? José Mourinho fintora? Mohamed Szalah és Sergio Ramos konfliktusa? Kylian Mbappé szélvészgyors megindulása? Netán a világbajnoki döntő elhíresült esernyője? A Libertadores-kupa fináléjának őskáosza? A 2018-as év nemzetközi futballélete telis-tele volt emlékezetes jelenetekkel – szubjektív válogatásunk következik.
Domagoj Vidával, a Besiktas védőjével a 24sata.hr készített hosszabb interjút, melyben a futballista elemezte a 2018-as évét, és elárult egy titkot: Lionel Messi különleges ajándékkal lepte meg a horvát válogatott játékosait.
Több százezer dollárt ajánlottak a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) korábbi elöljárójának a 2018-as világbajnokság rendezésért zajló szavazás előtt – derült ki az egyik amerikai bíróság által kedden közzétett dokumentumból.
Antoine Griezmann, Luka Modric, Raphaël Varane, Cristiano Ronaldo, Lionel Messi – nálam ez volt a sorrend akkor, amikor elküldtem a voksomat a France Football legendás Aranylabda-szavazására.
Ahogy az várható volt, miután a francia válogatott megnyerte a világbajnokságot, rengeteg futballőrült szülő érzi kötelességének, hogy gyermekének olyan nevet adjon, amellyel tiszteleg az oroszországi világbajnokság hősei előtt. Egy pár azonban most túl messzire ment…
Két éve nem mért ütemre gyorsult a brit gazdaság növekedése az idei harmadik negyedévben. A fő hajtóerőt a meleg nyári időjárással és a labdarúgó-világbajnoksággal összefüggő fogyasztási többlet jelentette. Az elemzői közösség azonban változatlanul borúlátóan ítéli meg a további növekedési kilátásokat.
A francia világbajnoki győzelem hátterét, tanulságait vizsgáló cikksorozatunk utolsó részében a sportsiker társadalmi vonatkozásaira fókuszálunk. Frédéric Rasera francia szociológussal, a lyoni egyetem tanárával készített interjúnk során szó esik az 1998-as szivárványnemzedékről, a bevándorlás pályán mutatkozó hatásairól és a 2018-as eredmény afrikai olvasatáról is.
Felértékelte a Ligue 1 világát a moszkvai győzelem – állítja a 39 éves magyar tréner, Lőw Zsolt, aki elárulta, klubja, a PSG játékosai eltérően dolgozták fel a világbajnoki sikert.
Tíz év múlva senki sem emlékszik a Deschamps-csapat szerencséjére – vallja a volt Bayern-hátvéd, akinek van egy jó ötlete Dárdai Pál számára.
Három és fél hónappal Franciaország labdarúgó-világbajnokságon aratott győzelme után Párizsba utaztunk, hogy – korábban közölt horvát sorozatunk mintájára – interjúk, riportok, elemzések segítségével próbáljuk megismertetni a fényes siker hátterét és következményeit. A felvezető rész fókuszában a francia futball kivételesen hatékony utánpótlás-nevelése áll, és szó esik az erdélyi magyar edző által megálmodott világhírű műhelyről, a clairefontaine-i erdőben működő szövetségi akadémiáról is.
Mint arról beszámoltunk, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) technikai bizottsága kedden nyilvánosságra hozta a nyáron rendezett labdarúgó-világbajnokság részletes elemzését, amelyet alaposabban átnézve számos következtetést lehet levonni arra nézve, merre is tart a világ futballja.
A labdarúgó-világbajnokság 952 milliárd rubelt (mintegy 12.5 milliárd eurót) vonzott az orosz gazdaságba 2013 és 2018 között, ami az éves GDP mintegy 1.1 százalékának felel meg – állította kedden nyilvánosságra hozott jelentésében a torna szervezőbizottsága.
A magas labdabirtoklási arány nem eredményezett sikert a nyári, oroszországi labdarúgó-világbajnokságon a nemzetközi szövetség (FIFA) technikai bizottságának kedden nyilvánosságra hozott elemzése alapján.
A korábbi szövetségi kapitány, Igor Stimac állítja, Luka Modricék ezüstérme mögött a Suker-féle nemzedék követendő példái és az ország rejtett erőtartalékai állnak.
Mint ahogy minden labdarúgó-világbajnokságon, úgy a nyári, oroszországi tornán is felkaptuk a fejünket olyan játékosokra, akik azelőtt nem kaptak kiemelt figyelmet, ezúttal azonban kitűntek. Megnéztük, két és fél hónappal később mi a helyzet azokkal a futballistákkal, akik nem szupersztárok, nincsenek rivaldafényben, nem hallunk róluk nap mint nap, de különösen odafigyeltünk rájuk a vb-n.
Elnézve az orosz klubok helyzetét, kis túlzással azt is mondhatnánk, olyan, mintha a világbajnokság nem is lett volna. Pedig Oroszország a nyáron a nemzetközi futball csúcseseményének kiváló házigazdája volt, a válogatottja pedig minden várakozást felülmúlva negyeddöntőig menetelt (búcsúztatva többek között Spanyolországot is). A klubok mégsem tudták meglovagolni a vb generálta hullámokat.