Tenisz: 18 éves dán jelentette Babosnak a végállomást Lyonban

Babos Tímea két szettben kikapott a dán Clara Tausontól a Lyonban zajló 235 238 dollár összdíjazású kemény pályás tenisztorna nyolcaddöntőjében.

Tenisz: Medvegyev és Zverev is az első körben búcsúzott

Nagy meglepetésekkel folytatódott a Rotterdamban zajló kemény pályás ATP-torna: a 16 közé jutásért az első helyen kiemelt orosz Danyiil Medvegyev és a harmadikként kiemelt német Alexander Zverev egyaránt kikapott. Kisebb meglepetést jelent az is, hogy a spanyol Alejandro Davidovich két játszmában legyőzte az 5. kiemelt honfitársát, Roberto Bautistát, így ő csaphat össze Fucsovics Mártonnal a negyeddöntőben.

Tenisz: Cicipasz és Rubljov továbbjutott, Wawrinka kiesett

A második helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipasz bejutott a 2. fordulóba a rotterdami kemény pályás ATP 500-as tenisztornán – írja az MTI.

Tenisz: Bencic már az első körben kiesett Dohában

A hatodik helyen kiemelt svájci Belinda Bencic két játszmában kikapott Madison Keystől a dohai kemény pályás női tenisztorna első fordulójában. Az amerikai játékos 68 perc alatt kerekedett riválisa fölé – számolt be róla az MTI.

Tenisz: Babos után Mladenovic is nyolcaddöntős Lyonban

A francia Kristina Mladenovic nyolcaddöntőbe jutott a lyoni kemény pályás női tenisztornán – írja az MTI.

Tenisz: Fucsovics döntő játszmában legyőzte Opelkát Rotterdamban

A Rotterdamban zajló, 2 millió dollár összdíjazású ATP 500-as tenisztorna első fordulójában Fucsovics Márton döntő szettben, 7:6 (7–2), 6:7 (4–7) 7:6 (7–4)-re legyőzte az amerikai Reilly Opelkát, és ezzel bejutott a legjobb 16 közé.

Sportpolitika: szerkesztőségi látogatás, Lázár János az NS-nél járt

A Magyar Teniszszövetség tavaly megválasztott elnöke, Lázár János látogatott hétfőn a Nemzeti Sport szerkesztőségébe, eleget téve Szöllősi György főszerkesztő meghívásának.

Tenisz: Tóth Amarissa és Piros Zsombor nyerte a fedett ob-t

A férfiaknál és a nőknél is MTK-s teniszező nyerte meg a teniszezők fedett pályás országos bajnokságát – számolt be róla az MTI.

Tenisz: Babos három szettben nyert Lyonban

Háromszettes győzelemmel a lyoni WTA-torna 2. fordulójába jutott Babos Tímea. A magyar teniszező az orosz Varvara Gracsevát múlta felül 6:4, 5:7, 6:3-ra. Ellenfele az első számú kiemeltet meglepetésre búcsúztató, 18 esztendős dán, Clara Tauson lesz.

Tenisz: Fucsovics és Balázs is rontott a világranglistán

A múlt heti tornák nem hoztak jelentős változást a férfi teniszezők világranglistájának közvetlen élcsoportjában, a két top 100-as magyar játékos egy, illetve két helyet rontott – adta hírül a Magyar Távirati Iroda. Mindeközben az adelaide-i tornán diadalmaskodó, Roland Garros-győztes lengyel Iga Swiatek a 15. helyre lépett előre a női teniszezők világranglistáján, ez karrierje eddigi legjobbja.

Tenisz: 335. a világranglistán, mégis megnyerte első ATP-tornáját

A mindössze 19 éves Juan Manuel Cerundolo nyerte meg az argentínai Córdobában rendezett salakpályás férfi tenisztornát. A hazai tehetség a vasárnapi fináléban három játszmában győzte le az ötödik helyen kiemelt spanyol Albert Ramost.

Tenisz: Goffin ötödik trófeáját nyerte meg Montpellier-ben

David Goffin nyerte meg a 324 ezer euró (113.4 millió forint) összdíjazású montpellier-i kemény pályás férfi tenisztornát, mivel a vasárnapi döntőben szetthátrányból fordítva legyőzte a spanyol Roberto Bautistát – írja az MTI.

Tenisz: megvan, ki lesz Fucsovics ellenfele a rotterdami főtáblán

Amint arról beszámoltunk, vasárnap kora délután Fucsovics Márton feljutott a Rotterdamban zajló ATP 500-as tenisztorna főtáblájára, miután a selejtező második körében 6:4, 6:3-ra legyőzte a francia Pierre-Hugues Herbert-t. A délutánra aztán az is kiderült, hogy Fucsovics az első körben az amerikai Reilly Opelka ellen lép pályára.

Tenisz: Fucsovics újra győzött, főtáblás Rotterdamban

A selejtezőben első helyen kiemelt – a világranglista 58. pozíciójában álló – Fucsovics Márton főtáblára jutott a rotterdami ATP 500-as tenisztornán, miután a világranglistán 90. helyezett, ötödik kiemelt francia Pierre-Hugues Herbert ellen 97 perc alatt 6:4, 6:3-ra győzött.

Tenisz: Alexei Popyrin diadalmaskodott Szingapúrban

Az ausztrál Alexei Popyrin három szettben legyőzte a negyedik helyen kiemelt kazah Alekszandr Bublikot a 361.8 ezer dollár (106.9 millió forint) összdíjazású szingapúri kemény pályás férfi tenisztorna vasárnapi döntőjében.

Tenisz: háromjátszmás elődöntők Córdobában

Mindkét elődöntő három játszmában dőlt el a 394 ezer dollár (116 millió forint) összdíjazású argentínai salakpályás férfi tenisztorna szombati játéknapján, Córdobában – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

Tenisz: Marin Cilic nem jutott döntőbe Szingapúrban

A harmadik helyen kiemelt horvát Marin Cilic nem jutott döntőbe a 361.8 ezer dollár (106.9 millió forint) összdíjazású szingapúri keménypályás férfi tenisztornán, miután a szombati elődöntőben szoros mérkőzésen alulmaradt az ausztrál Alexei Popyrinnal szemben.

Tenisz: nincs hiány a zűrös ügyekből a magyar szövetségnél

Ga(rá)zdálkodás a Magyar Teniszszövetségnél, avagy az igazságügyi könyvszakértő jelentése bemutatja, miért esik ki minden fiókból milliárdos tartozás.

Tenisz: Goffin a négy között Montpellier-ben, francia győztes biztosan nem lesz

David Goffin a legjobb négy közé jutott a 324 ezer euró (113.4 millió forint) összdíjazású montpellier-i kemény pályás férfi tenisztornán – adott hírt a Magyar Távirati Iroda.

Tenisz: Cilic három szettben nyert, az első kiemelt kiesett

Marin Cilic háromszettes mérkőzésen nyert Kvon Szun Vu ellen a szingapúri kemény pályás férfi tenisztorna negyeddöntőjében – számolt be róla az MTI.