Tenisz: Máthé Gábor győzött az Australian Open hallássérülteknek kiírt betétversenyén

A Magyar Hallássérültek Sportszövetsége tájékoztatása szerint Máthé Gábor nyerte meg a Grand Slam-tornák történetének első, hallássérültek részére kiírt betétversenyét az Australian Openen. A magyar teniszező játszmavesztés nélkül végzett az élen!

Australian Open: cseh címvédés női párosban

A címvédő Barbora Krejcíková és Katerina Siniaková nyerte meg a női párosok küzdelmét az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

Megvan a 22.! Djokovics legyőzte Cicipaszt, beérte Nadalt, újra világelső

A Melbourne-ben zajló Australian Openen a verseny 4. kiemeltje, a szerb Novak Djokovics 2 óra 56 perc alatt három  játszmában legyőzte a 3. kiemelt görög Sztefanosz Cicipaszt, amivel megszerezte pályafutása 22. egyéni Grand Slam-tornagyőzelmét, beérte Rafael Nadalt a vonatkozó örökrangsorban, egyben karrierje során 10. alkalommal győzött a melbourne-i GS-tornán – a Roland Garroson összesen 14 alkalommal diadalmaskodó spanyol után másodikként nyerte meg tizedszer ugyanazon Grand Slam-tornát.

Szetthátrányból nyerte meg első GS-döntőjét – Szabalenka Melbourne női bajnoka!

Arina Szabalenka nagy csatát követően 4:6, 6:3, 6:4-re legyőzte a wimbledoni címvédő Jelena Ribakinát az ausztrál nyílt teniszbajnokság (Australian Open) női egyesének döntőjében, így karrierje során először nyert meg egy Grand Slam-tornát!

Tenisz: Piros Zsombor nem kesergett sokáig az Australian Open után

A világranglista-185. játékos Sztefanosz Cicipasz melbourne-i győzelmére számít, míg a Davis-kupában Rinderknech és Bonzi ellen is szívesen pályára lépne.

Videó: fiatalok és idősek is ünnepelték Djokovics döntőbe jutását

Mint beszámoltunk róla, szoros első játszma után könnyedén jutott be a döntőbe a kilencszeres győztes korábbi világelső Novak Djokovics a kemény pályás ausztrál nyílt tenisztornán. A teniszlegenda sikerét fiatalok és idősek is egyaránt megünnepelték.

Aus. Open: Szabalenka lesz Ribakina ellenfele a női döntőben

A wimbledoni címvédő kazah Jelena Ribakina két szettben megverte a kétszeres melbourne-i győztes fehérorosz Viktorija Azarenkát csütörtökön az ausztrál nyílt teniszbajnokság első női elődöntőjében – ez pedig azt jelenti, hogy a nőknél biztosan új győztest avatnak, főleg, hogy a másik elődöntőben a GS-tornán még nem döntőző Arina Szabalenka legyőzte a lengyel Magda Linette-et, így az ötödik kiemelt fehérorosz teniszező lesz Ribakina ellenfele a szombati döntőben.

Tenisz: Bondár Anna a Roland Garroson már több meccset szeretne nyerni

A következő, párizsi Grand Slam-tornán már több mérkőzést szeretne nyerni Bondár Anna, aki az ausztrál nyílt teniszbajnokságon megszerezte élete első GS-főtáblás győzelmét.

Wimbledon: rövidebbek lesznek a férfi párosok meccsei

Ettől az évtől már csak két nyert szettig tartanak a férfi páros mérkőzések a wimbledoni teniszbajnokságon.

Tenisz: megműtötték Nick Kyrgiost, aki ezután Djokovics játékát dicsérte

Kés alá feküdt Nick Kyrgios, a wimbledoni teniszbajnokság tavalyi döntőse – szúrta ki a BBC. Az ausztrál kiválóság egy térdében keletkezett ciszta miatt volt kénytelen visszalépni az idei ausztráliai nyílt teniszbajnokságtól (Australian Open), amelyen férfi párosban címvédőként lépett volna pályára.

Aus. Open: sérült klasszisok – Djokovics továbbment, Murray kiesett

Az Australian Openen a helyi idő szerint szombat esti programban a férfiaknál két, sérülten játszó korábbi világelső is pályára lépett: Novak Djokovics továbbjutott a nyolcaddöntőbe, Andy Murray kiesett.

Aus. Open: irány a reptér! Korda hatalmas meglepetésre kiejtette Medvegyevet

Váratlanul korán búcsúzott a melbourne-i kemény pályás ausztrál nemzetközi teniszbajnokságtól, az Australian Opentől Danyiil Medvegyev: a 7. helyen kiemelt oroszt az amerikai Sebastian Korda – aki történetesen a korábbi Aus. Open-győztes Petr Korda fia – lepte meg pénteken.

Aus. Open: Pozitívan értékelem ezt hetet – Bondár Anna

Mint beszámoltunk róla, Bondár Anna női párosban is búcsúzott a melbourne-i kemény pályás ausztrál nemzetközi teniszbajnokságtól, az Australian Opentől. A magyar teniszező a kiesés ellenére elégedett a teljesítményével.

Aus. Open: Fucsovics fonákját a „hét pontjaként” mutogatják a szervezők

Ugyan Fucsovics Márton különösen fájó vereséget szenvedett Jannik Sinnertől a Melbourne-ben zajló Australian Open férfi egyesének 3. fordulójában miután az első két szettet megnyerte, azért a második játszmában azt a pontját, amivel három játszmalabdához jutott, máris a hét legszebbjeként emlegetik.

Aus. Open: Itt vagyunk hajnali négyig és ki sem mehetünk wc-re – Andy Murray

Ahogy korábban beszámoltunk róla, Andy Murray csaknem hat órán át játszott Thanasi Kokkinakis ellen az Australian Open 2. fordulójában, a legjobb 32 közé jutásért. A háromszoros Grand Slam-győztes skót öt szettben győzött a helyi idő szerint péntek hajnalban véget érő mérkőzésen. Murray a meccs során kiakadt a szervezésre, hogy még a mosdóba se mehet el. A győzelme után azonban viccelődve nyilatkozott.

Aus. Open: Örülök, hogy meg tudtam szorongatni egy top 20-as ellenfelet – Fucsovics

Mint arról beszámoltunk, magyar idő szerint péntek hajnalban Fucsovics Márton két nyert szettről kikapott Jannik Sinnertől az Australian Open 3. fordulójában. A világranglista 78. magyar játékos a vereséget követően nyilatkozott a mérkőzésről, a jövőbeli célokról és a Davis-kupáról.

Aus. Open: Fucsovics először kapott ki dupla szettelőnyből

Magyar idő szerint pénteken hajnalban folytatódott a Melbourne-ben zajló Australian Open, ám magyar sikerélmény nélkül: Fucsovics Márton a férfi egyesek 3. fordulójában két nyert szettről vesztett Jannik Sinnerrel szemben, míg Bondár Anna a női párosok második fordulójában köszönt el a versenytől belga párjával az oldalán.

Davis-kupa: változott a magyar csapat összeállítása

A magyar teniszválogatott szövetségi kapitánya, Nagy Zoltán változtatott a franciák elleni Davis-kupa-párharcra készülő keretén.

Aus. Open: Dzsabur kiesett, Murray csaknem hatórás meccsen ment tovább

Már a legjobb 64 között búcsúzott a melbourne-i kemény pályás ausztrál nemzetközi teniszbajnokságtól, az Australian Opentől a női egyesben második kiemelt Onsz Dzsabur. A tunéziait a fiatal Markéta Vondrousová győzte le. A férfiaknál csaknem hat órán át játszott egymás ellen Andy Murray és Thanasi Kokkinakis, a kiegyenlített csatából a brit jött ki jobban.

Australian Open: kivezették a Djokovicsot gúnyoló nézőket – videó

Az Australian Open csütörtöki napján Novak Djokovics négy játszmában győzött Enzo Couacaud ellen. A negyedik szett elején Djokovics megelégelte az őt egész mérkőzés során kiabálva gúnyoló néző viselkedését, és megkérte a játékvezetőt, hogy rendelje el az illető kivezettetését. A kérésnek végül eleget tettek.

Kézilabda Eb: Tudta-e?