Eb 2020: így élték meg a szurkolói zónában a drámai spanyol–olaszt – videó

A labdarúgó Európa-bajnokság keddi elődöntőjében Olaszország a rendes játékidőben 1–1-re végzett Spanyolországgal. Mivel a hosszabbításban nem született gól, jött a drámai tizenegyespárbaj, amelyben az olaszok céloztak jobban, így döntőbe jutottak. Nézze meg videónkban, hogyan élték meg az érzelmes meccset a budapesti szurkolói zónában!

Eb 2020: Mancini a csapategység diadaláról beszélt, Enrique maradna a vb-ig

Federico Chiesa elárulta, az olaszok még akkor sem kételkedtek a végső sikerben, amikor az első tizenegyest elhibázta csapattársuk a Spanyolország elleni Eb-elődöntő szétlövésében. A vesztes oldalon záró Sergio Busquets gratulált az olaszok továbbjutásához, ám kijelentette, nem érzi úgy, hogy az erősebb csapat került volna a döntőbe ezen az estén. Íme, a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság első elődöntőjének visszhangjai a főszereplőktől.

Eb 2020: Vagány focit játszott a válogatott – Halmai Gábor

Bár óriási spanyol drukker, az angol válogatott Eb-győzelmére számít Halmai Gábor; a Videoton, a Honvéd és az MTK korábbi játékosa erről a városligeti szurkolói zóna NS-pódiumán beszélt még az első elődöntő előtt.

Jorginho tizenegyespárbaj végén lőtte döntőbe Olaszországot

A labdarúgó Európa-bajnokság keddi elődöntőjében Olaszország a rendes játékidőben 1–1-re végzett Spanyolországgal. Mivel a hosszabbításban nem született gól, jött a tizenegyespárbaj, amelyben az olaszok céloztak jobban, így döntőbe jutottak, ahol Anglia vagy Dánia lesz az ellenfelük

Eb 2020: klasszikus kilences nélkül kezdenek a spanyolok

Igazi meglepetések nélküli kezdő tizeneggyel vág neki a 21 órakor kezdődő Európa-bajnoki elődöntőnek Olaszország és Spanyolország is.

Eb 2020: a nagyoknak bukta, a kicsiknek bravúros szereplés

Több meglepetés után alakult ki az idei Eb-n a negyeddöntő mezőnye. Nem került például a nyolc közé a regnáló világbajnok Franciaország, az Eb-címvédő Portugália, a 2014-es vb-első Németország, a futballnagyhatalomnak számító Hollandia, ott van viszont története során először két kiscsapat, Svájc és Ukrajna. Összeállításunkból kiderül, hogy az eddigi tornákon a nyolc közé legtöbbször Spanyolország (12) került, megelőzve Franciaországot és Németországot (10-10).

Eb 2020: az angol válogatott németeknek lőtt góljai – videó

Az angol labdarúgó-válogatott sokáig döntetlenre állt a németekkel a Wembleyben lejátszott Európa-bajnoki nyolcaddöntőben, ám Raheem Sterling a 75. percben bevette Manuel Neuer kapuját, majd a 86. percben Harry Kane el is döntötte a továbbjutás kérdését. A mérkőzés góljait alább tekinthetik meg.

Hiába a horvát feltámadás, a spanyolok nyolcgólos meccsen továbbjutottak

A labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében Spanyolország hosszabbítás után 5–3-ra legyőzte Horvátországot, így bejutott a legjobb nyolc közé. Luis Enrique csapata a negyeddöntőben a Franciaországot 11-esekkel búcsúztató Svájccal találkozik június 2-án Szentpéterváron.

Kézilabda Eb: Tudta-e?