Rg Eb: Averina három aranyat nyert vasárnap

Az orosz Dina Averina három arany- és egy ezüstérmet nyert a Várnában rendezett ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság utolsó, vasárnapi versenynapján – közölte a Magyar Távirati Iroda.

Rg Eb: Még nem fogtam fel – Pigniczki Fanni a kvótaszerzéséről

Mint ismert, a ritmikus gimnasztikázók utolsó európai kvótáját szerezte meg Pigniczki Fanni. A 21 éves sportoló révén Sydney után ismét képviseli magyar sportoló a sportágat az olimpián.

Rg Eb: Pigniczki Fanni megszerezte az olimpiai kvótát!

Pigniczki Fanni mind a négy szerével hibátlanul mutatta be gyakorlatát a várnai ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság top 24-es egyéni összetett döntőjében, és 97.250 összpontszámával megszerezte az olimpiai kvalifikációt – tájékoztatott Deutsch-Lazsányi Erika, az MRGSZ Technikai Bizottságának elnöke.

Rg Eb: Pigniczki bejutott az egyéni összetett fináléba

Pigniczki Fanni bejutott az egyéni összetett fináléba a ritmikus gimnasztikázók bulgáriai Európa-bajnokságán.

Rg Eb: Pigniczki összesítésben a kilencedik helyen áll

Pigniczki Fanni karikával a 10., labdával a 12. lett a selejtezőben a ritmikus gimnasztikázók bulgáriai Európa-bajnokságán, Várnában, ezzel az összesített rangsorban a kilencedik helyen áll.

Rg: Budapesten lesz a 2024-es Európa-bajnokság

Az Európai Tornaszövetség (EG) pénteken Budapestnek ítélte a 2024-es ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság rendezési jogát.

Rg Eb: Pigniczki Fanni a 11., drámai finis után izraeli bajnok!

A sportágtörténet egyik legizgalmasabb felnőtt egyéni összetett versenyét követően az izraeli Linoj Asram állhatott a kijevi ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság dobogójának tetejére. A verseny esélyese azonos összetett pontszám után a második összevetésben (technikai levonások) múlta felül a fehérorosz Alina Harnaszkót, a harmadik a szintén fehérorosz Anasztaszija Szalosz lett. Pigniczki Fanni egyéni Eb-legjobbját elérve a 11. helyen végzett.

Rg Eb: bronzos csillogás, Kocsis Evelin 3. a juniorok mezőnyében!

Kocsis Evelin bronzérmet nyert a ritmikus gimnasztikázók kijevi Európa-bajnokságán: az MTK Budapest juniorkorú tornásza buzogánnyal végzett a 3. helyen, kötéllel az 5., labdával a 7. pozícióban zárt. A felnőtt kéziszercsapatok szombati döntőiben Ukrajna és óriási meglepetésre Törökország diadalmaskodott.

Rg Eb: három magyar döntő a junioroknál, izraeli és ukrán arany

Kiosztották az első érmeket a kijevi ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon: a felnőtt együttes kéziszercsapatok összetett versenyét Izrael, a junior egyéni és felnőtt kéziszercsapat eredményekből számolt csapatversenyt pedig a házigazda Ukrajna nyerte meg. A magyar küldöttség ezekben nem volt érdekelt, a juniorok egyéni versenyében viszont nagyon is: Kocsis Evelin kötéllel, labdával és buzogánnyal is finalista.

Ritmikus gimnasztika Eb: négytagú lesz a magyar csapat

Négytagú csapat képviseli a magyar színeket november 26. és 29. között Kijevben, a ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon.

Rg Eb: az együttes kéziszercsapat a 12. helyen áll

A Katona Hanna, Wehovszky Vivien, Borsányi Patrícia, Németh Virág, Földi Cintia és Kovács Jázmin összeállítású magyar együttes kéziszercsapat a 12. helyen áll az első nap után a spanyolországi Guadalajarában zajló ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon.

Rg Eb: megvan, ki képviseli a magyar színeket

A magyar színeket Pigniczki Fanni képviseli az egyéni versenyben a ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon, amelyet június első hétvégéjén rendeznek Guadalajarában.

Rg Eb: mint két aranytojás – taroltak Budapesten az orosz ikersztárok

Az összes aranyérmet Oroszország szerezte meg a budapesti ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon, a záró napon a szerenkénti felnőtt döntőket kivétel nélkül megnyerő Averina ikreket ünnepelte a közönség.

Rg Eb: az európai szövetség képviselői is elégedettek a rendezéssel

Az európai szövetség képviselőivel egybehangzóan a sportért felelős államtitkár is elégedetten nyilatkozott a Papp László Budapest Sportarénában zajló, vasárnap záruló ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság szervezéséről.

Rg Eb: dicséret a nagyasszonytól, remek magyar 8. hely!

A magyar ritmikusgimnasztika-válogatott kiváló versenyzéssel a 8. helyen zárta az első ízben kiírt kombinált csapatversenyt a budapesti Európa-bajnokságon – az első aranyérem az oroszok nyakába került. Kis Alexandra a három legjobb pontszáma alapján számított eredményével kvalifikálta Magyarországot a 2018-as, valladolidi összetett Eb-re.

Rg Eb: pazar első nap, a magyarok a sportági nagyok mögött fordulnak!

A magyar válogatott kitűnő szerepléssel a 8. helyen zárta a ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság első napját, a mieinket kizárólag a sportági nagyhatalmak előzik meg a rangsorban.

1000 perc edzés 1 perc csillogásért: a legkeményebben dolgozó magyar lányok

Ha egy ritmikus gimnasztikát sosem látott járókelő betévedt volna a Papp László Budapest Sportarénába és megnézett volna egy Eb előtti pódiumedzést, csupa csillogást látott volna. Teljes díszben az Aréna, elő-előkerültek a szemkápráztató, egyenként több százezer forintos versenydresszek. Félig még gyakorlás, félig már felmérés a versenyre, a mozdulatok már a figyelő szakembereknek és bíróknak is szólnak, könnyedség, szépség, trükkök. Könnyűnek látszik – elképesztő mennyiségű munka eredménye.

Rg Eb: változott a magyar szerleosztás, beköltöztek a világklasszisok

Változott a magyar ritmikusgimnasztika-válogatott szerleosztása a pénteken kezdődő budapesti Európa-bajnokságra: az eredeti tervnek megfelelően Kis Alexandra indul négy szerrel, ám Váray Míra három helyett két szert (karika, buzogány) kapott, Pigniczki Fanni pedig egy helyett kettőt (szalag, labda).

Rg Eb: a verseny után is a köztudatban tartanák a szakágat

A ritmikus gimnasztika szakág célja, hogy a hazai rendezésű májusi Európa-bajnokság után is a köztudatban maradjon a szakág Magyarországon – közölte Körmendy-Ékes Judit szakági elnök kedden Budapesten, sajtótájékoztatón.

Volt egy pillanat, hogy majdnem elvesztettük a művészetet

Amikor 1996-ban Budapesten versenyzett, sportága szupersztárjaként jött ide, utolsó világbajnoki érmeit a magyar fővárosban nyerte. Most már az Európai Tornaszövetség tisztségviselőjeként segédkezett a 2017-es budapesti ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság sorsolásában. Az idő mintha nem fogna Maria Petrován, aki ránézésre akár szőnyegre is állhatna bármikor – pedig már messze van az az idő, amikor a legnagyobb rg-sztárként egy magyar kislány kérését is teljesítette a Három Kívánságban.