Rg Eb: Pigniczki Fanni megszerezte az olimpiai kvótát!

Pigniczki Fanni mind a négy szerével hibátlanul mutatta be gyakorlatát a várnai ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság top 24-es egyéni összetett döntőjében, és 97.250 összpontszámával megszerezte az olimpiai kvalifikációt – tájékoztatott Deutsch-Lazsányi Erika, az MRGSZ Technikai Bizottságának elnöke.

Rg Eb: Pigniczki Fanni a 11., drámai finis után izraeli bajnok!

A sportágtörténet egyik legizgalmasabb felnőtt egyéni összetett versenyét követően az izraeli Linoj Asram állhatott a kijevi ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság dobogójának tetejére. A verseny esélyese azonos összetett pontszám után a második összevetésben (technikai levonások) múlta felül a fehérorosz Alina Harnaszkót, a harmadik a szintén fehérorosz Anasztaszija Szalosz lett. Pigniczki Fanni egyéni Eb-legjobbját elérve a 11. helyen végzett.

Rg Eb: bronzos csillogás, Kocsis Evelin 3. a juniorok mezőnyében!

Kocsis Evelin bronzérmet nyert a ritmikus gimnasztikázók kijevi Európa-bajnokságán: az MTK Budapest juniorkorú tornásza buzogánnyal végzett a 3. helyen, kötéllel az 5., labdával a 7. pozícióban zárt. A felnőtt kéziszercsapatok szombati döntőiben Ukrajna és óriási meglepetésre Törökország diadalmaskodott.

Rg Eb: három magyar döntő a junioroknál, izraeli és ukrán arany

Kiosztották az első érmeket a kijevi ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon: a felnőtt együttes kéziszercsapatok összetett versenyét Izrael, a junior egyéni és felnőtt kéziszercsapat eredményekből számolt csapatversenyt pedig a házigazda Ukrajna nyerte meg. A magyar küldöttség ezekben nem volt érdekelt, a juniorok egyéni versenyében viszont nagyon is: Kocsis Evelin kötéllel, labdával és buzogánnyal is finalista.

Koronavírus: kiírták 2020 végére a torna és rg Eb-ket

Az Európai Tornaszövetség csütörtökön bejelentette, hogy új dátumokra kiírta a 2020. évi férfi és női torna, valamint ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságokat. Mindhárom eseményt a koronavírus-járvány miatt kellett elhalasztani tavaszról.

Rg Eb: „Rettentően büszke vagyok” – boldogan jött haza a magyar csapat

Mint arról beszámoltunk, jól szerepelt a magyar ritmikusgimnasztika-válogatott a 2019-es Európa-bajnokságon: a nemzetek közötti csapatversenyben megszerezte a 10. helyet, Pigniczki Fanni a legjobb három szerrel számított összetett eredmény alapján pedig kivívta a szereplés jogát Magyarországnak a 2020-as Eb-n, mely plusz egy kijutási lehetőséget biztosít egy európai tornásznak a tokiói olimpiára.

Rg Eb: taroltak az ikrek, csak az orosz himnusz kellett

Az orosz Averina ikrek, Dina és Arina nyerték meg az összes felnőtt egyéni aranyérmet a 2019-es ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon – Oroszország pedig a többi elsőséget is megszerezte, nyolcból nyolc arannyal söpört a kontinensviadalon.

Rg Eb: Pigniczki Fanni remekelt, három út áll nyitva Tokió felé

Magyarország a 10. helyen végzett a 2019-es ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság csapatversenyében, mely a felnőtt egyéni és junior kéziszercsapat eredmények kombinálásával alakult ki. Pigniczki Fanni igen jó kontinensviadalt zárt, magabiztosan kvalifikálta Magyarországot a 2020-as Eb-re, ezzel az is eldőlt, hogy mindhárom ötkarikás kvalifikációs út nyitva maradt. Az Eb első két aranyérmét Oroszország nyerte meg.

Rg Eb: kitűnő magyar kezdés, az oroszokat ritka eset sokkolta

A juniorok csütörtöki versenye után pénteken a felnőttek is megkezdték szereplésüket a baki ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon. A magyar válogatott tagjai, Pigniczki Fanni és Juhász Anna jó napot zártak, előbbi két 18 fölötti pontszámmal várja a holnapi folytatást.

Rg Eb: rendkívül magas juniorpontszámok, a magyarok a 14. helyen

A Farkas Júlia, Fodor Nadin, Kis Janka, Magyar Hanna, Somhegyi Réka, Varga Lujza összeállítású magyar junior ritmikusgimnasztika-kéziszercsapat a 14. helyről várhatja a folytatást a felnőtt és junior Európa-bajnokság első versenynapja után.

Rg Eb: remek 16. hely és kvóta Pigniczki Fannitól, orosz diadal összetettben

Pigniczki Fanni kvótát szerzett Magyarországnak a 2019-es Európai Játékokra és a kitűnő 16. helyen végzett összetettben a 2018-as ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon a spanyolországi Guadalajarában. A kontinensbajnoki címet szenzációs utolsó gyakorlatának köszönhetően az orosz Arina Averina szerezte meg, így nem tört meg az oroszok 1999 óta tartó győzelmi sorozata az összetett Eb-ken.

Rg Eb: 12. és 13. helyen a magyarok, orosz diadal, eldobott bolgár arany

A spanyolországi Guadalajarában megrendezett ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon Magyarország a 13. helyen végzett a kombinált (junior egyéni és felnőtt kéziszercsapat eredmények által számított) csapatversenyben, a 12. pozícióban pedig a felnőtt kéziszercsapatok között. Mindkét aranyérmet Oroszország nyerte meg.

Rg Eb: kialakult a magyar csapat, Pigniczki Fanni a felnőtt egyéni induló

Kialakult a magyar csapat a ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságra, melyet a spanyolországi Guadalajarában rendeznek meg június 1. és 3. között. A felnőttek top 24-es kontinensviadalán Pigniczki Fanni képviseli a magyar színeket, a juniorversenyben Borda Korinna, Ákoshegyi Eszter és Locke Szonja, míg kéziszercsapatunk Borsányi Patrícia, Földi Cintia, Katona Hanna, Kovács Jázmin, Németh Virág, Wehovszky Vivien összeállításban áll szőnyegre.

Rg Eb: „A jövőben ezt el kell kerülnünk” – helyszíncsere edzésgondok miatt

A hétvégén előbb a Spanyol Királyi Tornaszövetség (RFEG), majd az Európai Tornaszövetség (UEG) is hivatalosan bejelentette: a 2018-as ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság helyszíne az eredetileg tervezett Valladolid helyett a szintén spanyolországi Guadalajara lesz.

Rg Eb: mint két aranytojás – taroltak Budapesten az orosz ikersztárok

Az összes aranyérmet Oroszország szerezte meg a budapesti ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon, a záró napon a szerenkénti felnőtt döntőket kivétel nélkül megnyerő Averina ikreket ünnepelte a közönség.

Ritmikus gimnasztika Eb: minden döntőt az oroszok nyertek

A kombinált csapatverseny után a vasárnapi szerenkénti döntőket is az oroszok nyerték meg, és a junior együttes kéziszercsapatok mezőnyében is ők végeztek az élen a Papp László Budapest Sportarénában rendezett ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon.

Rg Eb: dicséret a nagyasszonytól, remek magyar 8. hely!

A magyar ritmikusgimnasztika-válogatott kiváló versenyzéssel a 8. helyen zárta az első ízben kiírt kombinált csapatversenyt a budapesti Európa-bajnokságon – az első aranyérem az oroszok nyakába került. Kis Alexandra a három legjobb pontszáma alapján számított eredményével kvalifikálta Magyarországot a 2018-as, valladolidi összetett Eb-re.

Rg Eb: pazar első nap, a magyarok a sportági nagyok mögött fordulnak!

A magyar válogatott kitűnő szerepléssel a 8. helyen zárta a ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság első napját, a mieinket kizárólag a sportági nagyhatalmak előzik meg a rangsorban.

Rg Eb: megmutatjuk, miért a ritmikus gimnasztika a legszebb sportág!

Megkezdődött a Papp László Budapest Sportarénában a ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság. Az első versenynap legjobb képeiből válogattunk.

Rg Eb: a 14. helyen a magyar juniorok az első nap után

Megkezdődött a Papp László Budapest Sportarénában a ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság, melyen a magyar juniorválogatott az első napi selejtező után a 14. helyen áll.