F1: A glória megmentette Grosjean életét – Brawn

Hátborzongató balesettel vette kezdetét a Formula–1-es Bahreini Nagydíj versenye, Romain Grosjean balesete ledöbbentette a versenyzőtársakat. Lewis Hamilton és a királykategória sportigazgatója, Ross Brawn a glória fontosságát emelte ki, Sebastian Vettel az aggályait fejezte ki a szétszakadó szalagkorlát miatt, míg Daniel Ricciardo arra hívta fel a figyelmet, hogy undorító és tiszteletlen volt, ahogyan az F1 kezelte a francia pilóta balesetet. A Haas csapatfőnöke, Günther Steiner Grosjean állapotáról is beszélt, szerinte versenyzője mindenképpen vissza akar ülni az autóba.

F1: Hamilton már csak szórakozott; Vettel ravasz akar lenni, mint a róka

Lewis Hamilton szerezte meg a rajtelsőséget a Formula–1-es Bahreini Nagydíj időmérőjén. A Mercedes versenyzője annak ellenére teljesített ennyire magabiztosan, hogy már két héttel ezelőtt biztosította az idei világbajnoki címet. Valtteri Bottas ismét alulmaradt a csapattársával szemben, s a finn versenyző ennek továbbra sem érti az okát. A Red Bullnál reménykednek abban, hogy sikerül megnehezíteniük az előlük rajtoló Mercedes dolgát, míg Sebastian Vettel szerint egy rókához illő ravaszságra lesz szükségük, hogy igazán erősen zárják a bahreini versenyt.

F1: „Jobb, ha maradunk a mostani gumiknál” – össztűz zúdult a Pirellire

A Formula–1-es Bahreini Nagydíj mindkét pénteki szabadedzését élen záró Lewis Hamilton egyáltalán nem elégedett a Pirelli 2021-re tervezett keverékével, lesújtóan nyilatkozott az olasz gumibeszállítóról. Véleményével azonban nem maradt egyedül, hozzá hasonlóan több pilótatársa, köztük a nagy balesetet szenvedő Alexander Albon, Max Verstappen és Sebastian Vettel is kritizálta az új abroncsokat.

F1: Hamilton elérzékenyült, Verstappen szerint már ő a valaha volt legjobb

Lewis Hamilton nyerte meg a Török Nagydíjat, amivel bebiztosította az idei világbajnoki címet, és utolérte Michael Schumachert a vb-diadalok tekintetében. Az immár hétszeres világbajnok a könnyeivel küszködött a leintést követően, és elárulta, hogy mennyit jelent számára ez a siker. Max Verstappen egyenesen úgy véli, hogy most már Hamilton minden idők legnagyobb alakja a Formula–1-ben, de a legyőzött Valtteri Bottas is elismerően nyilatkozott győztes csapattársáról.

Hamilton nyert a kaotikus Török GP-n – immár hétszeres világbajnok

Hatalmas izgalmak és a rengeteg helycsere végén Lewis Hamilton nyerte meg a Török Nagydíjat. A Mercedes versenyzője ezzel bebiztosította a hetedik világbajnoki címét, amivel beérte Michael Schumachert ebben a tekintetben. Hamilton mögött Sergio Pérez látta meg a kockás zászlót, míg a harmadik helyen célba érő Sebastian Vettel idén először ünnepelhetett a dobogón. Valtteri Bottas már az első körben visszaesett a mezőny végére, és csak a 14. pozícióban ért célba.

F1: Nagyon dühös vagyok – Verstappen nem örül a második helynek

Lance Stroll pályafutása első pole pozícióját szerezte meg az F1-es Török Nagydíj időmérőjén. A kanadai elmondása szerint egyáltalán nem érezte magát versenyképesnek a harmadik tréning után, így nagyon örül az eredménynek. Nem úgy, mint Max Verstappen, aki dühösen nyilatkozott Isztambulban, hiszen úgy érzi, könnyen az övé lehetett volna az elsőség. A hollandhoz hasonlóan Sergio Pérez is az elszalasztott lehetőségről beszélt, de annak örül, hogy a második helyett a harmadik pozícióból indulhat. A címvédő Lewis Hamilton úgy gondolja, mindent kihozott a Mercedesből.

F1: Hamilton beállítja Schumacher bajnoki rekordját, és visszavonul?

A 14. állomásához érkezett a Formula–1 2020-as idénye, a helyszín a kilenc év után visszatérő Törökország, ahol a visszavonulás lehetőségét is felvető Lewis Hamilton történelmet írhat. A britnek ugyanis esélye nyílhat bebiztosítani a hetedik címét, amellyel beállíthatja Michael Schumacher legfontosabb rekordját. Míg a brit lezárhatja az egyéni a vb-címért vívott csatát, a konstruktőri összetett harmadik helyéért zajló küzdelem nem is lehetne ennél kiélezettebb, s egy apró botlás is meghatározhatja a végkimenetelt.

F1: A mezőny 90 százaléka nyerne a Mercedesszel – Verstappen

Max Verstappen, a Red Bull Formula–1-es csapatának holland versenyzője úgy gondolja, a mezőny kilencven százaléka képes lenne nyerni a Mercedesszel.

F1: Albon még több időt kap; Cunoda az AlphaTaurival tesztel

A Red Bull tanácsadója, Helmut Marko megerősítette, hogy Alexander Albonnnak lesz még lehetősége arra, hogy bizonyítsa, megérdemli az ülését. Ha ez nem sikerül neki, akár a Formula–1 2021-es mezőnyéből is kiszorulhat, hiszen az AlphaTaurival szerdán Imolában tesztelő Cunoda Juki szinte biztosan érkezik jövőre.

Hamilton kezére játszottak a dolgok Imolában – a Mercedes hetedszer is világbajnok

Lewis Hamilton győzelmével ért véget az Emilia Romagna-i Nagydíj. A Mercedes versenyzője mögött Valtteri Bottas ért célba, míg a dobogó legalsó fokára Daniel Ricciardo (Renault) állhatott fel. A pályán egyszer járt a biztonsági autó, amikor Max Verstappen technikai probléma miatt kiesett. A pontversenyben akkora előnyre tett szert a Mercedes, hogy már matematikailag sem lehet más a konstruktőri világbajnok 2020-ban.

F1: Kevesen lennének képesek arra, amire Bottas – Hamilton

Valtteri Bottas szerezte meg a pole pozíciót Imolában, az Emilia Romagna-i Nagydíj időmérőjén, mögötte csapattársa, Lewis Hamilton és Max Verstappen zárt. A finn reméli, hogy jól rugaszkodik el, míg a brit és a holland abban bízik, hogy nem fullad unalomba a verseny, hiszen elmondásuk szerint nagyon nehéz előzni a pályán. A pályafutása legjobb rajthelyét jegyző Pierre Gasly elárulta, már egy ideje tudta, hogy a Red Bull nem lépteti elő, míg a „vörös bikák” tanácsadója erős utalást tett arra, hogy ki lesz a francia márkatársa jövőre az AlphaTauriban.

F1: a Mercedes történelmet írhat; a Red Bull nehéz döntés előtt áll

A tizenharmadik állomásához érkezett a Formula–1 2020-as idénye, a helyszín a 2006 után visszatérő Imola, ahol az első kétnapos nagydíjat rendezik. A megkurtított versenyhétvége és a kevés adat könnyen megkavarhatja a lapokat, ami akár a bizonyítási kényszerben versenyző Alexander Albont is helyzetbe hozhatja. A thaiföldi alatt ugyanis nagyon inog az ülés, s nem kizárt, hogy jövőre kiszorul a királykategóriából. Míg Albon az ülését kívánja biztosítani, a Mercedesnek minden esélye megvan arra, hogy sorozatban hetedszer is megszerezze a konstruktőri címet.

F1: a Red Bull nem cseréli le Albont az idény vége előtt

A Red Bull csapatfőnöke, Christian Horner kijelentette, hogy kitartanak az újabb csalódáskeltő versenyhétvégét teljesítő Alexander Albon mellett.

F1: Hamilton miatt 40 éves koromig kell versenyeznem – Verstappen

Lewis Hamilton nyert a Portugál Nagydíj versenyén, aminek révén megdöntötte Michael Schumacher győzelmi rekordját. A címvédőnek egyelőre időre van szüksége, hogy felfogja, mi történt, míg a Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff elismerően beszélt róla. A brit csapattársa, Valtteri Bottas nem érti, miért nem volt meg a tempója, míg Max Verstappen úgy érzi, ez volt a maximum. A verseny elején nagy menetelést bemutató Kimi Räikkönen sajnálja, hogy végül lemaradt a pontszerzésről.

F1: „Nem győzött le, egyszerűen másik ligában játszik”

Igen szokatlan időmérőn szerezte meg karrierje 97. pole pozícióját Lewis Hamilton Portugáliában. A portimaói kvalifikáció a tervezettnél fél órával később kezdődött, ráadásul a pálya állapota a megszokottakkal ellentétben nem javult, hanem éppen romlott az idő előrehaladtával. Hamilton úgy véli, nem sok olyan pályán versenyzett eddig, amely ennél nagyobb kihívást jelentett volna a számára, míg sokan a gumikra és a működésre bírásukra panaszkodtak. Max Verstappen egyenesen úgy érezte, hogy jégen vezet, míg Sebastian Vettel elismerte: a csapattársa minden téren jobb nála idén.

F1: a Red Bull ultimátumot adott Albonnak – Hülkenberg készülhet?

A Red Bullt irányító Christian Horner megerősítette, csapata kész „kívülről" érkező versenyzőnek is lehetőséget adni, ha Alexander Albon a következő hétvégéken nem bizonyítja, hogy megérdemli az ülését.

F1: a Mercedes címvédésre készül; Russell lehet a pilótakeringő vesztese

A tizenkettedik állomásához érkezett a Formula–1 2020-as idénye, és bár az egyik bajnoki címért vívott csata akár már a most hétvégi Portugál Nagydíjon lezárulhat, az idei őrült pilótapiac újra felbolydult. A első dominót a Haas döntötte el a csütörtöki sajtónapon, s nem kizárt, hogy a keringő végén több versenyző, köztük a jövő világbajnokának tartott George Russell is ülés nélkül maradhat 2021-re...

F1: Gasly úgy érzi, újra kiérdemelte a Red Bull ülését

Az AlphaTauri francia versenyzője, Pierre Gasly bízik benne, hogy a 2020-as F1-es idényben nyújtott teljesítményével bizonyítja, rosszul döntött a Red Bull, amikor fél év után „visszafokozta".

F1: Pérez vagy Hülkenberg válthatja Albont – Marko

A Red Bull tanácsadója, Helmut Marko megerősítette, hogy a november 15-i Török Nagydíjig ki fogják jelölni saját csapata és az AlphaTauri jövő évi pilótapárosát.

Hamilton nyert az Eifel Nagydíjon, ezzel beérte Schumachert

A mercedeses Lewis Hamilton nyerte meg a Formula–1-es Eifel Nagydíjat a Nürburgringen, pályafutása 91. futamgyőzelmét aratva, amivel beérte az örökranglista élén a hétszeres bajnok Michael Schumachert. A második helyen a Red Bullt vezető holland Max Verstappen ért be, a harmadik helyen Daniel Ricciardo zárt, aki a Renault-val első alkalommal állhatott dobogóra. A pole pozícióból induló Valtteri Bottas technikai probléma miatt volt kénytelen feladni a futamot.