Úszás: Vannak, akiknek az olimpiai felkészülése kapcsán nem lehetek nyugodt – Sós

Tizenegy éremmel, közte négy arannyal zárta a magyar úszócsapat a glasgow-i rövid pályás Európa-bajnokságot – nem feltétlenül az érmek számát illetően, de mégiscsak érdemes kicsit elemezni az elmúlt hét történéseit, és persze leginkább olimpiai szemüvegen keresztül. Mert hiába rendezték ezt a versenyt huszonötös medencében, Tokióban meg ötvenesben mérik majd össze erejüket a legjobbak, és hiába voltak hiányzóink (Milák Kristóf, Kenderesi Tamás, Biczó Bence, Verrasztó Dávid, Cseh László például), van értelme egyfajta összegzésnek.

Rp. úszó Eb: Késely Ajna bronz-, a férfiváltó ezüstérmes!

Késely Ajna bronzérmet szerzett a glasgow-i rövid pályás úszó Európa-bajnokságon a női 400 méter gyors döntőjében. Az utolsó számban, a férfi 4x50 méteres vegyes váltó fináléjában a magyar csapat remek hajrával ezüstérmes lett.

Rp. úszó Eb: Késely 400 gyorson, a férfi vegyes váltó országos csúccsal döntős

Késely Ajna (400 méter gyors), valamint a férfi 4x50 méteres vegyes váltó is bejutott a döntőbe vasárnap a Glasgow-ban zajló rövid pályás Európa-bajnokság zárónapján.

Rp. úszó Eb: Szabó Szebasztián ezüstérmes 50 pillangón

A glasgow-i rövid pályás úszó Európa-bajnokságon Szabó Szebasztián 22.35-ös idővel a 2. helyen végzett 50 méter pillangón. Hosszú Katinka 200 méter vegyesen aranyérmet szerzett, ugyanitt Jakabos Zsuzsanna 4. lett.

Rp. úszó Eb: Hosszú Katinka a 200 vegyest is megnyerte

A glasgow-i rövid pályás úszó Európa-bajnokságon Hosszú Katinka 200 méter vegyesen aranyérmet szerzett, Jakabos Zsuzsanna a 4. helyen zárt. Szabó Szebasztián remek napot tudhat maga mögött – előbb bejutott az 50 pillangó döntőjébe, majd a fináléban ezüstérmet szerzett.

Rp. úszó Eb: Hosszú és Jakabos döntős 200 méter vegyesen

Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna 200 méter vegyesen bejutott a döntőbe szombaton a Glasgow-ban zajló rövid pályás úszó Európa-bajnokságon.

Rp. úszó Eb: Lobanovszkij Maxim bronzérmes 50 m gyorson

Lobanovszkij Maxim bronzérmet szerzett férfi 50 méter gyorson a glasgow-i rövid pályás úszó Európa-bajnokság pénteki napján.

Rp. úszó Eb: Hosszú 100 m vegyesen is aranyérmet szerzett

Hosszú Katinka Európa-bajnoki címet szerzett 100 méter vegyesen a glasgow-i rövid pályás úszó Európa-bajnokság pénteki napján.

Rp. úszó Eb: Hosszú Katinka duplázott; Jakabos és Lobanovszkij bronzérmes

Hosszú Katinka Európa-bajnoki címet szerzett 200 méter pillangón a glasgow-i rövid pályás úszó Európa-bajnokság pénteki napján. Ugyanebben a számban Jakabos Zsuzsanna a harmadik helyen végzett. Hosszú nem sokkal később 100 méter vegyesen is első lett, egyúttal megszerezte a magyar úszósport történetének 1000. érmét nagy világversenyeken 1896 óta. Az 50 méter férfi gyors döntőjében aztán Lobanovszkij Maxim új egyéni (és országos) csúcsot úszva bronzérmet nyert.

Rp. úszó Eb: Hosszú és Jakabos a két legjobb idővel döntős 200 pillangón

Jakabos Zsuzsanna és Hosszú Katinka a két legjobb idővel jutott be 200 méter pillangón a döntőbe. Lobanovszkij Maxim 50 méter gyorson elődöntős a glasgow-i rövid pályás úszó Európa-bajnokságon.

Rp. úszó Eb: Késely ezüstje 800-on, Hosszú a legjobb idővel döntős

Holló Balázs nagyot hajrával kevéssel maradt le a dobogóról a glasgow-i rövid pályás úszó Európa-bajnokság férfi 400 méteres vegyes úszásának döntőjében, ugyanitt Gyurta Gergely a hetedik lett.

Rp. úszó-Eb: Jakabos visszalépett; Holló és Gyurta előrébb került

Jakabos Zsuzsanna visszalépett a 100 méter vegyes elődöntőjétől a Glasgow-ban zajló rövid pályás úszó Európa-bajnokságon csütörtökön.

Rp. úszó Eb: két magyar döntős férfi 400 méter vegyesen

Holló Balázs és Gyurta Gergely révén két magyar döntős is lesz 400 méter vegyesen a Glasgow-ban zajló rövid pályás úszó Európa-bajnokság második napján. A délelőtti előfutamok során az elődöntőbe jutott a 100 méter háton országos csúcsot úszó Bohus Richárd, 100 méter vegyesen Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna, valamint 50 méter pillangón Bordás Beatrix.

Rp. úszó Eb: Hosszú Katinka aranyérmes 400 vegyesen

Hosszú Katinka Európa-bajnoki címet szerzett 400 méteres vegyes úszásban a glasgow-i rövid pályás úszó Európa-bajnokság első napján. Jakabos Zsuzsanna ugyanebben a számban a második helyen csapott a célba, ezzel 2012 után nyert ismét Eb-érmet rövid pályán.

Rp. úszó Eb: Hosszú és Jakabos nagy fölénnyel döntős

A glasgow-i rövid pályás úszó Európa-bajnokság első napján Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna óriási fölénnyel jutott döntőbe 400 méter vegyesen, és ugyancsak készülhet az esti finálékra 400 méter gyorson Holló Balázs, 200 méter háton Telegdy Ádám, valamint a férfi 4x50 méteres gyorsváltó.

A kapitány szerint Hosszú Katinkának korlátlan hitele van

Habár szerdán Glasgow-ban elkezdődött a rövid pályás Eb, a szövetségi kapitány szerint már minden Tokió körül forog az úszóknál is.

Úszás: Sós nem Tusup miatt hagyta ki az Eb-keretből Szilágyi Liliánát

Sós Csaba, a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya nem azért hagyta ki Szilágyi Liliánát az Európa-bajnoki keretből, mert Shane Tusup az edzője – a szakember ezt a Borsnak mondta el.

Úszás: Sós Csaba keretet hirdetett a rövid pályás Eb-re

Huszonháromfős csapattal vesz részt a magyar úszóválogatott a december 4. és 8. között esedékes glasgow-i rövid pályás Európa-bajnokságon. A két évvel ezelőtt, Koppenhágában hat aranyérmet szerző Hosszú Katinka ezúttal négy számban áll rajthoz.

Úszás: Lisszabon rendezheti a 2021-es rövid pályás Eb-t

Lisszabon rendezheti meg a 2021-es rövid pályás úszó Európa-bajnokságot.

Rp. úszó Eb: a hat aranyat szerző Hosszú a 2. a pontversenyben

Az Európai Úszószövetség (LEN) közzétette a koppenhágai rövid pályás úszó Európa-bajnokság pontversenyének végeredményét, amelyen a hat aranyérmet szerző Hosszú Katinka a második helyen végzett.