A „csömöri havasokból” a Stelvio-hágóig – Valter Attila a legjobbak között

Októberben olyasmi történt, ami a Giro d'Italia 111 éves története alatt csupán egyszer: 13 esztendő után újra magyar résztvevőért szoríthatott az ország a világ egyik legnagyobb versenyén. Valter Attila Bodrogi László után második magyarként indulhatott az országúti kerékpársport csúcseseményének számító három nagy háromhetes körverseny egyikén: a CCC kerekese álomdebütálásán az összetett 27. helyén végzett 176 indulóból, a fiatalok versenyében pedig 11. lett alig 22 évesen. S ez még csak a kezdet...

Tour de France: bemutatták a 2021-es verseny útvonalát

Vasárnap este bemutatták a jövő évi Tour de France országúti kerékpáros-körverseny útvonalát – írja az MTI.

Vuelta: Carthy nyert az Anglirun, Carapaz visszavette a piros trikót

A brit Hugh Carthy nyerte meg a Vuelta a Espana országúti kerékpáros-körverseny 12. szakaszát, amelyen az ecuadori Richard Carapaz visszavette a vezetést a szlovén Primoz Roglictól összetettben – írja az MTI.

Vuelta: Primoz Roglic visszavette a piros trikót

A címvédő szlovén Primoz Roglic emelkedős sprintbefutóban nyerte meg a Vuelta a Espana országúti kerékpáros-körverseny tizedik szakaszát pénteken, ezzel összetettben visszavette az első helyet az ecuadori Richard Carapaztól – írja az MTI.

Vuelta: Bennettet megbüntették, Ackermann nyerte a szakaszt

Az ír Sam Bennettet utólag megbüntették, így a német Pascal Ackermann nyerte meg a Vuelta a Espana országúti kerékpáros-körverseny kilencedik szakaszát. Összetettben változatlanul az ecuadori Richard Carapaz áll az élen.

Kerékpár: A „csömöri havasokból” a Stelvióig – Valter Attila

A Magyar Kerékpáros Szövetség „virtuális kerekasztal-beszélgetést” szervezett a vasárnap véget ért Giro d’Italián minden idők legjobb magyar Grand Tour-eredményével az összetett 27., és a fiatalok versenyének 11. helyén végző Valter Attilával. A legérdekesebb kérdésekből és válaszokból szemezgettünk.

Vuelta: Roglic hegyi befutót nyert, csökkent Carapaz előnye

A címvédő szlovén Primoz Roglic nyerte szerdán a Vuelta a Espana országúti kerékpáros-körverseny nyolcadik szakaszát, ezzel összetettben csökkentette hátrányát a másodikként célba érő, éllovas ecuadori Richard Carapaz mögött – írja az MTI.

Vuelta: Izagirre szökésből nyert szakaszt, Carapaz élre állt

A spanyol Ion Izagirre nyerte meg a Vuelta a Espana kerékpáros-körverseny hatodik szakaszát, összetettben pedig a megrogyó címvédő és éllovas szlovén Primoz Roglictól az ecuadori Richard Carapaz vette át a vezetést vasárnap – írja az MTI.

Giro: Geoghegan Hart nyerte a viadalt, Valter 27. összetettben

A brit Tao Geoghegan Hart nyerte meg a 103. Giro d'Italia országúti kerékpáros-körversenyt, míg a vasárnapi záró időfutam a szám világbajnoka, a negyedik etapgyőzelmét arató olasz Filippo Ganna sikerét hozta. Valter Attila pályafutása első háromhetesén a 27. helyen zárt összetettben – írja az MTI.

Vuelta: vasárnap nem megy át a mezőny Franciaországba

A koronavírus-járvány terjedése miatt a francia hatóságok visszavonták a Vuelta a Espana kerékpáros-körverseny szervezőitől az engedélyt arra, hogy a karaván vasárnap átkeljen a határon, és a szakasz a híres Tourmalet-hegyen végződjön – írja az MTI.

Vuelta: Martin nyerte a szakaszt, Roglic őrzi a piros trikót

Az ír Dan Martin nyerte meg a Vuelta a Espana országúti kerékpáros-körverseny harmadik szakaszát, összetettben továbbra is a szlovén Primoz Roglic áll az élen – írja az MTI.

Giro: a Stelvio átrendezte az erőviszonyokat, Kelderman élre állt

A holland Wilco Kelderman átvette a vezetést összetettben a Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny csütörtöki, 18. szakaszán, amelyet csapattársa, az ausztrál Jai Hindley nyert meg – írja az MTI.

Giro: Franciaország kimarad, módosították a királyszakaszt

Módosították a Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny utolsó előtti, 20. szakaszának útvonalát, így a mezőny szombaton nem teker át Franciaországba, ami azt is jelenti, hogy három hegy is kikerült a királyetapból – írja az MTI.

Kerékpár: Nairo Quintana mindkét térdét megműtötték

Mindkét térdét megműtötték Nairo Quintana kolumbiai profi kerékpárosnak – írja az MTI.

Vuelta: pónilovak az úton; Soler első sikere háromhetesen

Marc Soler nyerte meg szerdán a Vuelta a Espana országúti kerékpáros-körverseny második szakaszát, amelyen a címvédő Primoz Roglic az időjóváírásnak köszönhetően másodpercekkel növelte előnyét az összetett élén – írja az MTI.

Giro d'Italia: másodszorra összejött a siker O'Connornak

Ben O'Connor nyerte meg szerdán a Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny 17. szakaszát, amelyen Valter Attila 38. lett, míg az összetett élén változatlan különbséggel áll Joao Almeida – írja az MTI.

Vuelta: a címvédő nyerte a nyitányt, Froome 11 percet kapott

A címvédő Primoz Roglic nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros-körverseny keddi nyitányát, így ő ölthette idén először magára a piros trikót – írja az MTI.

Giro d'Italia: Tratnik szökésből nyert szakaszt, Valter a 60.

Jan Tratnik szökésből nyerte a Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny 16. szakaszát kedden, amelyen Valter Attila 60. lett, míg az összetett élén Joao Almeida másodpercekkel növelte előnyét – írja az MTI.

Giro: Almeida maradt rózsaszínben, Kelderman felzárkózott

Tao Geoghegan Hart nyerte a Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny 15. szakaszát, míg Joao Almeida előnye csökkent, ám megtartotta első helyét az összetettben. Valter Attila 34. lett a vasárnapi etapon, összetettben pedig a 22. helyen áll – írja az MTI.