Történelmi (és gyönyörű) gól a 92. percben: Kamerun legyőzte Brazíliát!

Brazília válogatottja nem kis meglepetésre, Vincent Aboubakar 92. percben született góljával 1–0-ra kikapott Kameruntól a katari labdarúgó-világbajnokság pénteki játéknapján, ami azt is jelenti, hogy a csoportkört egyetlen csapat sem zárta százszázalékos mérleggel. Brazília a veresége ellenére is megnyerte a G-csoportot, a nyolcaddöntőben Dél-Koreával találkozik, Kamerun pedig, bár emlékezetes győzelmet aratott az ötszörös világbajnok ellen, kiesett.

Mekkora izgalmak! Uruguay legyőzte Ghánát, de Dél-Korea a továbbjutó

Uruguay 2–0-ra legyőzte Ghánát a katari labdarúgó-világbajnokság csoportkörében, de mivel Dél-Korea az utolsó pillanatokban fordított Portugália ellen, a portugálok mögött az ázsiaiak jutottak tovább a H-csoportban.

Németország drámai meccsen fordított és legyőzte Costa Ricát, de így is kiesett

Németország 4–2-re legyőzte Costa Ricát a katari labdarúgó-világbajnokság E-csoportjának 3. fordulójában, de a másik meccs eredménye (Japán–Spanyolország 2–1) miatt így is a kvartett 3. helyén végzett, így 2018 után 2022-ben sem jutott be a nyolcaddöntőbe.

Ez ám a meglepetés! Japán legyőzte Spanyolországot is, és megnyerte az E-csoportot

Spanyolország korán vezetést szerzett Japán ellen a katari labdarúgó-világbajnokság csütörtöki játéknapjának esti programjában, csakhogy az addig keveset mutató ázsiai válogatott a második félidő elején gyorsan fordított, és meglepetésre 2–1-re győzött. Japán nyerte meg az E-csoportot, és Horvátország ellen folytatja a nyolcaddöntőben – a második helyen szintén továbbvergődő spanyolok Marokkóval találkoznak majd.

Ziccerekig eljutott, gólig nem Belgium, így már a csoportkörben kiesett

Horvátország gól nélküli döntetlent játszott Belgiummal a katari labdarúgó-világbajnokság F-csoportjának harmadik körében, míg a kvartett másik mérkőzésén Marokkó 2–1-re legyőzte Kanadát, így a horvátok csoportmásodikként bejutottak a nyolcaddöntőbe, míg a belgák kiestek.

Lengyelország kihúzta 0–2-vel, Argentína csoportelső

Argentína 2–0-ra legyőzte Lengyelországot a C-csoportban. Lionel Messiék csoportelsőként vannak ott a legjobb 16 között, míg a lengyelek a vereségük ellenére is megelőzték Mexikót, és a csoportjuk második helyén továbbjutottak.

Mexikó egyetlen gólra volt a továbbjutástól, de elbukott

A katari labdarúgó-világbajnokság C-csoportjának záró fordulójában Mexikó rendkívül nagy iramú, élvezetes mérkőzésen 2–1-re legyőzte Szaúd-Arábiát, de így is mindkét csapat elbúcsúzott a további küzdelmektől.

Rashford vezérletével hozta a kötelezőt a csoportelsőként záró Anglia Wales ellen

Anglia – Marcus Rashford két, Phil Foden egy találatával – 3–0-ra legyőzte Walest a katari labdarúgó-világbajnokság csoportkörének 3. fordulójában, ezzel megnyerte a B-csoportot. Wales egy rúgott góllal, egy szerzett ponttal a csoport negyedik helyén végezve kiesett.

Gakpo harmadszor is betalált, Hollandia nyerte meg az A-csoportot

A csoportkör utolsó fordulójában az A jelű négyesben Hollandia 2–0-ra legyőzte a házigazda Katart a labdarúgó-világbajnokságon, ezzel megnyerte a csoportját.

Koulibaly hőssé vált – Szenegál az Ecuador elleni győzelmével továbbjutott

Szenegál 2–1-re legyőzte Ecuadort a katari labdarúgó-világbajnokság A-csoportjában a 3. fordulóban. Az afrikai együttes összesen hat pontot gyűjtött a csoportkörben, és Hollandia mögött a második helyen továbbjutott a legjobb tizenhat közé.

Két cserecsatár góljával ikszeltek egymással a spanyolok és a németek

Magas színvonalú mérkőzésen két csereként beálló csatár, Álvaro Morata és Niclas Füllkrug góljával 1–1-es döntetlent játszott egymással a katari vb E-csoportjának második fordulójában a két korábbi világbajnok, Spanyolország és Németország. A mérkőzés negyedik számú játékvezetője a nagykárolyi Kovács István volt.

Jó meccsen nyertek a horvátok, Kanada kiesett

A katari labdarúgó-világbajnokság csoportkörének F-csoportjában Horvátország 4–1-re legyőzte Kanadát, ezzel az észak-amerikai válogatott búcsúzott a vb-től.

Argentína sokáig hiába erőlködött, aztán megvillant Lionel Messi

Argentína labdarúgó-válogatottja sokáig eredménytelenül gyürkőzött Mexikóval, de a második félidő derekán góllá érett a labdabirtoklási fölénye, Lionel Messi remek lövésével előnybe került a Scaloni-legénység, és végül 2–0-ra megnyerte a két csapat szombat esti mérkőzését a katari világbajnokság C-csoportjában.

Ronaldo, Félix és Leao is betalált – ötgólos meccsen nyertek a portugálok

Portugália 3–2-re legyőzte Ghánát a katari labdarúgó-világbajnokság H-csoportjának második mérkőzésén. Cristiano Ronaldo tizenegyesből volt eredményes, s mindegyik találat a második játékrészben született.

Belgium nagy nehezen kicsikarta a győzelmet Kanada ellen

A katari labdarúgó-világbajnokságon Belgium 1–0-ra legyűrte Kanadát az F-csoport 1. fordulójában.

Hetet egy csapásra: parádésan futballoztak a spanyolok!

Spanyolország kiütéses, 7–0-s diadalt aratott Costa Rica felett szerdán, a Katarban zajló labdarúgó-világbajnokság E-csoportjának első fordulójában.

Giroud beállította Henry rekordját, a franciák hátrányból felállva nyertek simán

A címvédő Franciaország hátrányból fordított, majd 4–1-re diadalmaskodott Ausztrália felett kedden, a Katarban zajló labdarúgó-világbajnokság D-csoportjában, amelynek így az élére is ugrott.

Bale a hajrában lőtt tizenegyesgólt, amivel belerondított az amerikai álomba

A walesi labdarúgó-válogatott 1–1-es döntetlent játszott az Egyesült Államokkal a katari világbajnokság B-csoportjának második mérkőzésén, az 1. fordulóban.

Dzsudzsák válogatottsági rekorder lett, megvertük a görögöket!

Dzsudzsák Balázs a magyar labdarúgó-válogatott egyedüli szereplési rekordere lett, a 109. mérkőzését játszotta a nemzeti csapatban: a búcsúmérkőzésén izgalmas hajrában 2–1-re megvertük a görögöket. A győztes gólt a nem sokkal korábban pályára lépő Kalmár Zsolt szerezte a 93. percben.

Valencia duplájával Ecuador legyőzte Katart a torna nyitányán

Katarban a labdarúgó-világbajnokság nyitó mérkőzésén Ecuador 2–0-ra legyőzte a házigazdák válogatottját.

Kézilabda Eb: Tudta-e?